MONVID: Blockchain Tabanlı Video Akış Platformu

0_HYKXJI2jyeDXIxII.png

Merhabalar arkadaşlar;

Hepimiz tatil yapmayı, eğlenmeyi severiz. Tatil yaparken gündem ile ilgili haberleri, kaçırdığımız filmleri ve dizileri fırsat buldukça sonradan izlemeye çalışırız. Videoların, filmlerin, dizilerin veya genel olarak televizyon izlemenin hayranıysanız, ne kadar pahalı abonelikler olduğunu hepiniz biliyor olmalısınız. Bazen çocuklarımızın ödevlerinde, bilmediğimiz bir çok şeyi öğrenmek için videolara başvururuz. Günümüzün çoğunu video izleyerek geçiriyoruz veya çalışırken video izleyerek kısa bir mola veriyoruz. Hele ki bulunduğumuz ülkenin içeriğe ve içeriğe bir takım kısıtlamalar getirdiğini öğrendiğimizde bu kısıtlamalar için bazen VPN gibi uygun olmayan çözümlere başvurabilirsiniz.

Bugün sizlere gelecek kuşaklar için herhangi bir kısıtlama olmadan daha düşük maliyetli evrensel video akışı ve daha düşük maliyetlerle video izleme olanağı sağlayan MONVID platformu hakkında bilgi vermek istiyorum.

27657930_1761301653926025_435153483465760908_n.pngMONVID NEDİR?

Blok zincir temeline dayalı kullanımı kolay ve reklamsız bir video izleme hizmeti platformu sağlamak için kısıtlamaları, filtreleri ve sansürü ortadan kaldırmak için blockchain teknolojisini araç olarak kullanan merkezi olmayan video izleme platformudur.

Monvid platformu sayesinde içerik sahiplerinin ve video içerik oluşturucusunun videolarını herkes için ücretsiz olarak izlenebilmesini ve bu videonun diğer üyeleri tarafından ödüllendirilmesini sağlar. Monvid platformunun amacı, insanlara en sevdikleri videolarını nerede olduklarına bakılmadan aynı zamanda herhangi bir kısıtlama getirilmeden izleme deneyimini önlerine sunmaktır. Ayrıca kullanıcılara reklamsız video yayını yapma olanağı sağlamayı ve daha eğlenceli hale getirmeyi amaç ediniyor.

Platformdaki kullanıcılar herhangi bir içerik oluşturucu video izlediğinde veya başka kullanıcıların video çalışmalarını desteklemek istediğinde, içerik oluşturucuyu platformun kendi tokeni ile ödüllendirecektir. Ödül alan kullanıcılar çoğu zaman bu ödülleri gizli veya ilave maliyet olmadan alırlar. Verilen bu ödüller, içerik oluşturucuların sunduğu videolarının kalitesine göre veya topluluk üyelerinin sahip olduğu yayın kalitesine bağlı olarak artış göstermektedir.

Monvid platformunu diğer rakiplerinden ayıran en önemli özellik gizlilik politikasıdır. Monvid’in blockchain teknolojisi sayesinde her içerik oluşturucu ve kullanıcı bilgilerinin güvenli ve şeffaf olmasını olanak sağlar. İçerik oluşturucular platformda oluşturdukları her bir içerik için tek bir mülkiyet hakkı vardır. İçerik oluşturucular kendileri kontrol etme gücüne sahiptirler. Bu platform sayesinde videoların önündeki engeller ve sansürler kaldırılacaktır. Aynı zamanda dünyanın neresinde olursanız olun canlı video akışı yapabilme imkanına sahip olacaksınız.

TOKEN BİLGİLERİ

Token adı: MVID
Token tipi: Ethereum ERC-20
Hardcap: 5 milyon USD
Soft cap: 500 bin USD
Toplam token miktarı: 200,000,000 MVID
Satılacak token miktarı: 140,000,000 MVID
ICO satış fiyatı: 0,05 – 0,10 dolar arasında
ICO başlangıç tarihi: 1 Haziran 2018
ICO bitiş tarihi: 31 Ağustos 2018

Not: Satılamayan tokenlar yakılacaktır.

123.png

YOL HARİTASI

Monvid platformunun yol haritası aşağıda ayrıntılı olarak verilmiştir.

yol.png

EKİP

Monvid platformu konusunda uzman kişilerin hazırlamış olduğu takım çalışmasının ürüdür. Deneyimli ve eğitimli ekip üyeleri sayesinde, gelecek için video izleme platformlarına daha iyi bir çözüm üretmeye yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuş. Monvid platformunun kurucusu Antonio Jacobs dur. Diğer takım üyeleri aşağıda yer almaktadır.

ekip.png

Monvid platformu hakkında genel bilgileri sizlerle paylaştım. Kendi fikrimi de ilave etmek gerekirse tv ve video izlemeyi seven herkes için yeni çözün yolu sunan reklamsız video izlemenin tadına varacağınız devrim niteliğinde bir proje sunmuş. Monvid ile insanların dünyanın neresinde olursanız olun video akışı hizmetlerine erişmelerine yardımcı olabilecektir. Sizlerinde Monvid platformuna desteklerinizi bekliyoruz. Proje hakkında daha detaylı bilgi almak ve projede yer almak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Website: https://www.monvid.io
Whitepaper: https://monvid.io/docs/white-paper.pdf
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570
Telegram: https://t.me/monvid_io
Twitter: https://twitter.com/monvid_io
Facebook: https://www.facebook.com/monvid.net

author: Pogba11 https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2228532

0

Publication author

offline 1 year

Pogba-11

0
Comments: 0Publics: 1Registration: 22-07-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation