ASOBI COIN ICO PROJESİ – JAPON OYUN DEVİ ASOBIMO DA KRİPTO PARA DÜNYASINA GİRİŞ YAPTI

Screenshot_288.jpg

Merhaba kripto dünyasının güzide insanları, bu makalemde sizler için Japonya’nın en iyi sanal oyun firması tarafından desteklenen ve dijital içerik hizmetlerinde blockchain teknolojisi sayesinde taşları yerinden oynatacak olduğunu değerlendirdiğimiz ve dünyanın ilk dağıtılmış ikincil içerik platformunu oluşturacak ASOBI COIN ICO Projesini incelemek istiyorum.

Projenin temel amacı; Blockchain teknoloji tabanlı, merkezi olmayan güvenlik sistemine dayanan güvenli bulut altyapısında “Güvenli İçerik Platformu”nu ve P2P yani eşlerarası ikincil içeriklerin satılabilmesini sağlayacak olan “Dağıtılmış İçerik Platformu”nu oluşturmaktır. Bu kapsamda global olarak insanların bu platform üzerinden karikatür, sanal oyun, şarkı vb. gibi içeriklerin al – sat işlemlerinin kripto para birimleri karşılığında yapılabilmesi hedeflenmektedir.

SORUN

• Mevcut dijital içerik hizmetleri, kullanıcılara lisans vermez, bu da satmayı imkansız kılar veya bir hizmet kapatıldığında, kullanıcılar içeriklerini kaybeder.
• Mevcut Dijital Haklar Yönetimi (DRM) günümüzde hala eksiktir ve özel kullanıcıların bunu kullanması oldukça zordur.
• Diğer taraftan dijital içeriklerin çoğunun kopyalanması oldukça kolaydır.
• Kullanılan içeriklerin orijinal yayıncıları, ürünleri Amazon gibi e-ticaret platformlarında satıldığında yeterince kar elde edemez.

Şu anda içinde bulunduğumuz blockchain çağında dünyadaki içerik kullanıcıları, içerik oluşturucular ve yayıncılar dijital içeriklerin ticaretini sorunsuz bir şekilde yapabilecekleri ikincil bir pazara ihtiyaç duymaktadır. Asobi Coin Projesi de bu ihtiyacı farketmiş ve proje kapsamındaki Asobi tokenlarına dayalı herkesin mutlu olacağı bir ekosistem ve platform oluşturmak istemektedir.

Screenshot_292.jpg

ASOBI MARKET PLATFORMU NEDİR?

ASOBI MARKET Platformunda, herkes dijital içerik ticaretini yapabileceği gibi eşlerarası alım satım faaliyetlerini de gerçekleştirebilir. ASOBI pazarı, dijital ürünleri (oyun öğeleri, çizgi romanlar, müzik, yazılımlar, e-kitaplar, e-biletler, videolar ve daha fazlası) satın almak ve satmak için P2P; yani eşlerarası şekilde dağıtılmış ikincil içerik platformudur.
ASOBI platformu blockchain altyapısına dayanır ve ikincil (kullanılmış) içeriği dağıtmak için güvenli bir sistem sağlayan Merkezi Olmayan Güvenlik Sistemi (DSS) ile güçlendirilmiştir.

Peki, Asobimo Hakkında Ne Biliyoruz?

ASOBIMO, ASOBI Market platformunu oluşturacak şirketin adıdır, 600’den fazla çalışan ile çevrimiçi oyunların geliştirilmesinde 15 yılı aşkın deneyime sahip olan bir şirkettir. Bu şirket zaten halihazırda kendini ürünleriyle ispatlamış olan ve milyonlarca aktif kullanıcısı olan global bir oyun geliştirme girişimidir.

Şirket 2004 yılında kurulmuştur, Tokyo’da online oyunlar geliştirmektedir. Şirketin resmi faaliyet sitesi: http://asobimo.com/index.html’dir. Şirket ve geliştirdiği oyunlar hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu arada, şirket tarafından geliştirilen bir çok oyunu Google Play Store ve Apple Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu oyunların çoğu arkasında geniş bir kitleye sahip ve ünlüdür.

Projenin temel amacı, sunulan İkincil İçerik Platformu’nun (ikincil dijital içeriği dağıtmak için bir platform) geliştirilmesi ve uygulanmasıdır. Platform, ASOBI MARKET olarak adlandırılmış ve kullanılmış içerik için güvenli bir dağıtım sistemi sağlamak için altyapı oluşturmaktadır. Bu platformda mevcut olacak içerik: oyun öğeleri, yazılım, e-kitap, müzik, video, e-bilet şeklinde olabilir.

Screenshot_291.jpg

Ayrıca, ASOBIMO ve SWITEX Gmbh ortaklaşa ASOBI MARKET içindeki oyun öğelerinin ikincil içeriği için bir platform olan NAGA Virtual’ı geliştirmiştir. Oyuncular sanal oyun ürünlerini kendi başlarına veya oyunların yayıncısı aracılığıyla satın alabilir veya satabilirler. Bu bilgiyi şahsen kontrol etmek için platformu kullanmaya başladım ve NAGA Sanal hizmetinin zaten mevcut olduğunu ve çalıştığını fark ettim. https://nagavirtual.com/store üzerinden bu platformu siz de inceleyebilirsiniz.

ASOBI MARKET’İN SUNDUĞU ÇÖZÜM NEDİR?

• ASOBI Market, kullanıcılara merkezi olmayan güvenlik sistemi ile garanti altına alınmış lisans (tam mülkiyet) sağlar. Platformda ABX tokenleri ile güvenli bir ikincil dijital içerik ticareti de mümkün olacaktır.

• Platform merkezi ve merkezi olmayan dünya arasında bir köprü vazifesi görecektir. Platform bünyesinde kullanıcılar çok sayıda dijital içeriği kolayca satın alabilir ve satabilirler ve satılan miktarın ASOBI token olarak ASOBI cüzdanına otomatik bir şekilde aktarılmasını gerçekleştirebilirler.

Screenshot_293.jpg

• İçeriklerin satın alınması veya değişimi Ethereum blockchain ağı üzerinde güvenli ve tatmin edici bir şekilde gerçekleştirilecektir.

• DRM ve içerik akışı kapalı zincir üzerinde kimsenin müdahale edemeyeceği şekilde gerçekleştirilecektir. Proje sayesinde yayıncılar, gelişmiş pazar şeffaflığının ve gelir paylaşımlarının adil dağıtılmasının tadını çıkaracaktır.

• Asobimo, DApps platformunu geliştirmiştir. Bu uygulama sayesinde ikincil piyasalardaki dijital içerikler herkes için değerli hale gelecektir.

• Platform kullanıcıları, minimum maliyetle ve oyalama olmadan güvenli bir ticaret deneyimi yaşayacaktır. Akıllı sözleşmeler sayesinde aracılar ortadan kaldırıldığından dolayı tüm faaliyetler objektif ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirilebilecektir.

• Asobimo tarafından üretilen DApps, “Dağıtılmış Güvenlik Sistemi” (DSS) ile dağıtılmış bir ikincil içerik platformu sunmaktadır.

ASOBI COIN Projesinin Avantajları

Öncelikle Projeyle ilgili olarak arkasındaki firmanın gerçekten başarılı bir oyun geliştirme firması olduğunu ifade edebiliriz. Diğer taraftan NAGA Sanal oyun ürünleriyle ilgili olarak al- sat işlemlerinin zaten bir platform bünyesinde yapıldığını ifade edebiliriz. Diğer taraftan projenin arkasında yer alan ekip alanına hakim ve kendisini farklı durumlarda ispatlamış olduğunu ifade edebiliriz.

Screenshot_289.jpg

Bunların yanı sıra proje kapsamında yer alan token sadece gelecekteki ICO projeleri için değil, aynı zamanda şirketin mevcut oyunları için de kullanılabilecektir. Bu durum da Asobi Coin tokenın fiyatının önümüzdeki süreçte mevcut durumdan daha yüksek seviyelerde yer alabileceğini göstermektedir. Bütün bunların yanı sıra ASOBI COIN’in Ethermon, Axie, Buiguild gibi büyük ve ciddi ortakları olduğunu da ifade etmekte fayda var.

ICO ve Token Temel Bilgileri

Projenin tokenı ERC 20 standardında olan ASOBI COIN (ABX)’dir. Asobi Coin, ASOBI pazar platformunda alım satım işlemlerinde kullanılacak kripto para birimidir. Bu tokenla içerik oluşturucuları çalışmalarını Asobi Market’e kolayca ekleyebilir, dahası, insanlar kendi dijital tokenlarını veya oyunlarını, platformdaki diğer dijital içeriklerle birlikte satabilirler. 1 ASOBI COIN, 2 JPY (yaklaşık 0,02 USD) karşılığıdır.

ICO satışlarında Hard Cap Hedefi: 50.000.000 USD; Soft Cap Hedefi: 5.000 USD’dir. Toplamda üretilen token miktarı 16.500.000.000 ‘dur.

Proje kapsamında yer alan ABX tokenlarından satın almak ve yatırım yapmak istiyorsanız https://tokensale.asobimo.io/login linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca token satış bonus ve tarihlerine ilişkin en güncel bilgilere https://t.me/AsobiCoin_Official resmi telegram hesabı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Proje Ekibi

Screenshot_290.jpg

Screenshot_287.jpg

ASOBI ICO Projesiyle İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Website: https://asobimo.io/en/
Whitepaper:https://asobimo.io/pdf/white_paper_en.pdf
Facebook: https://www.facebook.com/Asobi-Coin-130436194467568/
BitcoinTalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4884216
Telegram: https://t.me/AsobiCoin_Official
Twitter: https://twitter.com/AsobiCoin

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

0

Publication author

offline 11 months

rmera989@gmail.com

0
Comments: 0Publics: 33Registration: 13-08-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation