ATOMIC WALLET – KRİPTO PARA DÜNYASINDA SWAP VE TRANSFER İŞLEMLERİNİ KOLAYLAŞTIRACAK ÇOKLU VARLIK CÜZ

Screenshot_253.jpg

Sevgili kripto para dünyasının seçkin insanları, bu makalemde sizler için kripto para swap işlemlerini kolaylaştıracak ve aracıları ortadan kaldıracak bir ekosisteme sahip olan; Swap Değişim Platformu olmasının yanı sıra aynı zamanda Çoklu Kripto Para saklanabilen bir Cüzdan olarak da faaliyet gösterecek ATOMIC WALLET ICO Projesini incelemek istiyorum.

İnsanların kripto para piyasasına girmesi, blockchain teknolojisinin benimsenmesi noktasında oldukça önemli bir etki oluşturdu. Dünyanın dört bir yanındaki farklı mesleklerden ve iş alanlarından gelen çok sayıda yatırımcının, yeni dünya düzeni olarak ifade ettiğimiz blockchain ekosistemini ve altyapısını kabul ederek, iş alanlarına adapte etme arayışına girdiğini söyleyebiliriz.

Blockchain inovasyonun en ön saflarında yer alan bu firmalardan biri, çapraz zincirli Atomic Swap Platformu ile “Multi Asset Wallet”; yani Çoklu Varlık Cüzdanını hayata geçirecek olan “ATOMIC WALLET”tır. Platform, kripto para portföyünüzü tek bir arayüz üzerinden yönetebilmenizi sağlayacaktır. Mevcut altyapıda 300’ün üzerinde token ve kripto para birimini desteklenmektedir.

Atomic Cüzdan, kullanıcıların kripto varlıklarını yönetmek için harcadıkları çabayı azaltmalarını ve şeffaf – güvenilir kılmalarını sağlayan güçlü merkezi olmayan bir platformdur. Atomic Cüzdan platformu sadece bir cüzdan değil, aynı zamanda çapraz zincirli bir Atomik swap takası ve merkezi olmayan bir sipariş defterini de bünyesinde bulunduracaktır.

ATOMIC SWAP İŞLEMLERİ

Üçüncü taraf risklerinden kaçınarak zincirler arası alışverişe devam etmek için merkezi olmayan Atomic Takas platformunu kullanabilirsiniz. Çapraz zincir, kullanıcılar arasında bir kripto para alışverişidir. Temel olarak, A şahsı, B şahsına ait adrese blok zinciri yoluyla A kripto parasını gönderir.

Bu süreçte aynı süreci B şahsı B kripto parası için gerçekleştirir. Bu eylemler, tek yönlü bir şekilde eşzamanlı olarak bağımsız olarak gerçekleşir. Bu türden bir düzenleme, taraflardan birinin bir anlaşmanın sona ermesine asla izin vermemesini sağlar. Normalde bu sorunu çözmenin yollarından biri güvenilir bir üçüncü tarafın katılımıdır. Ancak proje bünyesinde yer alan, bir atomik çapraz zincir swapı, üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan bu sorunu çözmektedir.

Atomic swap işlemleri, her bir tarafın bir işlem sözleşmesi düzenlemesini gerektirir. Bu şekilde swap işlemleri akıllı sözleşmeler üzerine inşa edilmiş olacaktır.

Screenshot_252.jpg

ATOMIC CÜZDAN

Kişisel belgeler:
Merkezi sistemlerdeki en büyük sorunlu alanlardan birisi para çekme, yatırma vb gibi tüm işlemlerde kimlik gibi tanımlayıcı çeşitli kişisel bilgi ve belgelerin istenmesidir diyebiliriz. Bu durum kişisel bilgileri tehlikeye sokmasının yanı sıra insanlar için büyük bir zaman kaybı da oluşturabilmektedir. Hatta bazı insanlar kendi kişisel kazançları için müşterilerinin kişisel bilgilerini bile satarlar.

Atomic Cüzdan sayesinde finans işlemlerinde al – sat –çek gibi faaliyetler için kişisel bilgiler istenmeyecektir. Çoğu birey için rahatsız edici bu duruma Atomic Wallet ekosistemi ile çözüm bulunmuş olacaktır.

Güvenlik:
Merkezi borsalarda, varlıklarınız üzerinde kontrolünüz olmaz, aracı borsaya güvenmek zorunda kalırsınız. Ayrıca, bu merkezi borsalarda kullanıcıların bilgileri kolaylıkla hacklenebilir. Bu bakımdan yatırımcılar bilgilerinin ve hesaplarının hacklenmesi riskiyle karşı karşıya kalabilmektedir.

1_vumWyFEgkyBPaJX0QNpdrw.png

Yüksek işlem ücreti:
Merkezi borsalardaki işlem ücreti % 3–10 arasında değişirken, merkezi olmayan borsalarda işlem ücreti çok düşüktür ve % 0,1 – 1 arasında değişmektedir. Çünkü merkezi olmayan sistemlerde aracılıkla ilgili herhangi bir maliyet söz konusu olmadığından ücretler de otomatik olarak azalmaktadır.

Güven:
Güven sorunu, borsaların bir bütün olarak karşı karşıya kaldığı en büyük zorluklardan biridir. Nitekim günümüzde kripto para borsa sahiplerinin belirsizliği, işlemlerin şeffaf olmaması gibi nedenler çerçevesinde kripto para borsası yöneticileri bir anda dolandırıcıya dönüşebilmektedir.

Örneğin, Octaex ve Bipaction geçtiğimiz günlerde birden kapanması ve insanların yatırımları da bunlarla birlikte yok olup gitmesini buna örnek gösterebiliriz.

Yukarıda bahsi geçen tüm problemler, dijital varlık değişiminin merkezden uzaklaşmasının gücüne dayanan, yeni bir yaklaşımla “Atomic” proje tarafından çözülmesi hedeflenmektedir. Atomic proje, sıradan insanların kripto para birimi ticaretine girmesi için çok yönlü ve uygun bir merkezi olmayan bir yol oluşturacaktır.

Atomic cüzdan çeşitli swap araçlarını benimser. Ayrıca, Atomic Cüzdanı, kullanıcıları için merkezi olmayan ve değişmez bir ortam oluşturacak ve böylece cüzdanları tek bir merkeze bağlı olmayacak, platform her açıdan değişmez özellikler sunacaktır.

ATOMİC CÜZDANIN ÖZELLİKLERİ

Güvenli: Müşteriler açısından ekosistem ve ürünler en yüksek düzeyde güvenlik garantilidir; çünkü platform bünyesinde güçlü bir şifreleme sistemi kullanılacaktır. Herhangi bir üçüncü tarafın müdahalesi olmadan kişiler fonları üzerinde kontrol sahibi olabilecektir.

1_nR_cLFX144-VqzPV1BIs8A.png

Diğer taraftan şifreleme işlemleri özel anahtarlar aracılığıyla gerçekleştirilir ve her zaman kişilerin kendi cihazlarında kalır. Böylece şifrenin başkasının eline geçme gibi bir ihtimali söz konusu olmaz. Güvenliğiniz son derece garantilidir çünkü blockchain ile işlem yapılırken girilen tüm veriler tamamen şifrelenir, yerel veriler AES ile korunur ve blockchain ile etkileşirken elde edilen veriler TLS asimetrik şifreleme ile güvence altına alınır.

Çoklu Varlık Garantisi: Şuan günlük olarak güncellenen listeyle Atomic cüzdanlar 300’ün üzerinde tokenı desteklemektedir. İlerleyen zamanlarda bu token sayısı daha da artacaktır.

Atomic Cüzdan Google Playstore ve Apple Store üzerinden indirilip kullanılabilir. Google Playstoredan https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ndax.atomic linkini kullanabilirsiniz. Ayrıca resmi internet sitesi üzerinden cüzdanın exe dosyası indirilip cüzdan hemen kullanılmaya başlanılabilir. https://download.atomicwallet.io/atomicwallet.exe (windows için)

Screenshot_251.jpg

Atomik Swap Nasıl Çalışır?

Atomik Swap’ın iki farklı sanal para birimi arasındaki işlemleri blockchain üzerinde yönetmek için geliştirilmiştir. Atomic Swap, üçüncü taraf hizmetlerini herhangi bir tarafa gitmeden, doğrudan doğruya “çapraz zincir” aracılığıyla ve akıllı sözleşmeler yoluyla otomatik olarak gerçekleştirmeyi istemektedir.

Çalışma sistemine baktığımızda normalde swap işlemleri“Açık Zincirli” ve “Kapalı Zincirli” olmak üzere iki şekilde çalışır. Ancak Atomic Swap yukarıdaki iki yol arasında, Karma Zamanlı Kilit Sözleşmeleri (HTLC’ler) uygulayarak çalışır. Bu HTLC’nin uygulanması, Lightening Network ağı mantığına dayanmaktadır.

Screenshot_250.jpg

ICO ve TOKEN BİLGİLERİ

Projenin tokenı ERC 20 standardındaki AWC’dir. Toplam token miktarı 100 milyon AWC olacaktır. Bu miktar daha sonra kesinlikle artırılmayacaktır.

Projenin kamu satışları 1 Ekim 2018 tarihinde başlayacaktır. Satışlara katılmak için https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScbkdRz1-weaEmYr3VLAyGxqOSErIFyR3QwBbe0ousHTEw2oA/viewform adresi üzerinden kayıt olabilirsiniz.

Proje üzerindeki teknik gelişmeleri https://github.com/Atomicwalletadresi üzerinden aktif olarak takip edebilirsiniz.

Screenshot_254.jpg

ATOMIC Wallet Projesiyle İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
Website: https://atomicwallet.io/
WhitePaper: https://atomicwallet.io/
ANN Thread: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4437510.0
Telegram: https://t.me/atomicwalletchat
Twitter: https://twitter.com/atomicwallet
Facebook: https://www.facebook.com/atomicwallet
Reddit: https://www.reddit.com/r/atomicwallet/
Medium: https://medium.com/@atomicwallet

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

0

Publication author

offline 11 months

rmera989@gmail.com

0
Comments: 0Publics: 33Registration: 13-08-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation