CAT.EX: Yeni Nesil Hepsi Bir Arada Borsa Platformu

53453788_570246810127599_6686104958393122816_n.jpg
Teknoloji her alanda farklılık yaratmaya devam etmekte. Dijital çağda yaşıyoruz. Dolayısıyla dijitalleşmenin verdiği her avantajı da sonunda kadar kullanıyoruz. Şu bir gerçektir ki; teknolojik gelişmelere bakıldığı zaman gelecekte, bugün kullanılan para birimlerinden farklı paraların kullanılacağının hepimiz farkındayız. Neden bahsettiğimi hepimiz biliyoruz. Dijital çağdayız ve dijital çağın parası olan kripto paralar gün geçtikçe tercih edilmeye başlandı. Kripto para; dijital ortamda yazılım uzmanları tarafından geliştirilen ve yüksek performanslı bilgisayarlara tarafından üretilen alış veriş araçlarıdır. İlk kripto para 2008 yılında küresel kriz sırasında bu krizi avantaja çevirmek isteyen bir kişi ya da kişiler tarafından ortaya çıkarılan Bitcoin’dir. Gün geçtikçe kripto paralar yatırım aracı olarak görüldü ve kullanımı daha aktif hale geldi. Şuanda 2000’in üzerinde kripto para mevcut ve bu sayı gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
Kripto paraların bu denli tercih edilmesi sebebiyle kripto para borsaları kuruldu. Kripto borsaları bilinen borsalar gibi al sat işlemlerinin yapıldığı yapıldığı borsalardır. Alıcı ve satıcıları biraya getiren ve karşılıklı alım-satım işlemlerinin yapıldığı kripto borsaları günümüzde kullandığımızın borsadan farkı ise sadece borsanın portföyünde olan kripto paralarla işlem yapılabilmesi ve aracı kurumların olmamasıdır. Kripto para transferleri direk kişiden kişiye yapılmaktadır. Para transferleri sırasında yapılan işlemler karşılığında borsalar komisyon ücreti almaktadırlar. Bu ücretler kripto paranın birimine göre değişiklik göstermektedir.
Günümüzde kripto para borsaları bizlere çok kolaylık sağlayan birçok işlem platformu olmakla beraber bazı sorunları da beraberinde getirir. Güvenlik açığı sorunların bulunması, bir kullanıcının tüm günlük işlerini tek bir sistem içinde çözmek için evrensel bir platformun bulunmaması, modern dijital ekonominin geleneksel ekonomik modele entegrasyonu olmaması, yüksek komisyon ücretleri ve beklenmeyen masrafların çıkması, sistemdeki sorunlar arasında yer almaktadır. Bugün sizlere borsalarda karşılaşılan sorunlara çözüm olacak yeni bir borsa olan CAT.EX platformu hakkında bilgi vermek istiyorum. Peki CAT.EX nedir? Bizlere ne gibi faydalar sağlayacaktır. İşte tüm bu sorulara aşağıda açıklık getirdim.
0_2qo6MXzVRaQUQndX.jpg
CAT.EX NEDİR?
Kripto kullanıcıların yaşadığı sorunları ortadan kaldırmak amacıyla Ağustos 2018’de profesyonel olarak hizmet vermeye başlayan, kullanıcı dostu ticaret platformudur. Cat.ex borsasını diğer borsalardan ayıran en önemli özelliği al sat işlemlerinde yüksek komisyon ücretleri yerine düşük komisyon ücretlerinin olmasıdır. İncelediğim kadarıyla borsa arayüzü, basit ve kullanımı kolay şekilde tasarlanmıştır. Hatta yeni bir yatırımcı bile zorlanmadan kolaylıkla işlemlerini yapabilecektir. Bu sayede günlük transfer işlemlerinde karmaşık bir yapı yerine kullanımı kolay basit arayüzle işlem yapma olanağına sahip olabileceksiniz. Tabii önemli bir ayrıntıya değinmeden geçmeyelim bu arayüz aynı zamanda ileri düzey kullanıcılar için gelişmiş araçlarla donatılmıştır.
Kripto para madenciliğinde kullanılan sistemlerin aşırı elektrik tüketimi ve tüm dijital paralarındaki fiyatların son bir yılda aşırı derece düşmesi nedeniyle madencilik maliyetleri son derece arttı. Dolayısıyla yeni kurulan borsalar bünyelerine ticaret madenciliği yapmaya başlanmışlardır. Ticaret madenciliği hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse; yatırımcılar piyasada herhangi bir dijital para alıp sattıklarında, borsa belirteci aynı anda üretiliyor ve ödenen ücret karşılığında yatırımcı hesabına yatırılıyor. Cat.ex borsası, kripto para değişiminin yanı sıra, en önemli kazanım yöntemlerinden biri de madencilik faaliyetleri ile para kazanma fırsatı sağlamasıdır. Madencilik nasıl yapılır ve hangi oranlarda yapılır? Madencilik kazançlarının belli kriterleri var. Bunlardan en önemlisi olan madencilik oranıdır. Madencilik oranı, madencilik koşulunu fiziksel olarak kontrol etmek için platform tarafından tanımlanan bir değerdir. Catex borsasında kişisel hesabınıza giriş yaptıktan sonra kişisel maden oranınızı görebilirsiniz. Cat.ex platformu kullanıcılarına madenciliği daha cazip hale getirmek için tüm yatırımcılarına % 5 oranında madencilik bonusu veriyor.
41368206_472942893191325_3651177085881286656_n.jpg
Kazanılan ödülün miktarı coinlerin mülkiyetindeki payın yanı sıra blokaj süresine de bağlıdır. Yani;
7 günlük kilitli kalması – platform gelirinin yüzde 50’si,
15 günlük kilitli kalması – platform gelirinin yüzde 60’ı,
30 günlük kilitli kalması – platform gelirinin yüzde 70’i,
45 günlük kilitli kalması – platform gelirlerinin yüzde 80’i,
60 günlük kilitli kalması – platformun gelirinin yüzde 90’ı sizlere geri ödenecektir.
catex5.png
CAT.EX PLATFORMUNUN TEMEL ÖZELLİKLERİ
Cat.ex borsası, kullanıcılarına % 10 tavsiye bonusu sunar. Yani platformda yapılan işlemlerde alınan işlem ücretlerinin % 10’luk kısmını geri alabileceğiniz demektir.
Cat.ex platformunun en önemli özellikleri arasında yer alan madencilik ile platformda işlem yaparak CATT tokeni çıkarabilir ve tokenları çok indirimli fiyatlarla alabilirsiniz.
Alım satım ücretlerinden elde edilen toplam gelirin % 90’lık kısmı token sahipleri arasında dağıtılacaktır.
Catex platformu güvenliği sağlama açısından oturum açma, alım satım ve para çekme işlemleri için 2FA kodları kullanılmaktadır. Ayrıca tarayıcı ön belleğinizi temizledikten veya başka bir tarayıcıya geçtiğinizde, giriş bilgilerinizi e-posta ile doğrulamanız gerekmektedir.
Cat.ex platformu kullanıcılarına borsada haftalık olarak hangi coinlerin listeleneceğini belirleme fırsatı olarak kullanıcıların oylamasına sunuyor. Her kullanıcı 10 CATT tokeni ile bir kez oy kullanabilir. Catex Borsası, kullanıcıların oyları tarafından ücretsiz olarak haftada 2 kripto para listeler.
Son zamanlarda oyun sektörü büyük ilgi görmekte. Bunun farkında olan ekip kullanıcılar için platforma oyun kategorisinide ekleyerek kullanıcıların daha çok kazanmasını sağlayacaktır.
53879223_570567630095517_9055952253151608832_n.png
CAT.EX PLATFORMUNUN AVANTAJLARI
Catex borsası çoklu dil seçeneği ile farklı kullanıcılara hitap etmektedir.
Topluluk oylaması sonucunda herhangi bir kripto para birimi, platformda kolayca eklenebilir. Oy kullanmak için, 10 CATT tokenine sahibi olmanız gerekmektedir.
Catex platformunda genel kontrol, ekip tarafından değil, kullanıcı topluluğu tarafından gerçekleştirilir.
Platformda işlem yapmak, kullanıcıların madencilik sırasında % 5 bonus aldığı madenciliğe paralel olarak gerçekleşir.
Güvenlik her zaman ön planda tutulacaktır.
Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda 7/24 müşteri desteği sağlar.
Topluluk taleplerini dinlemek için Türkçe, Korece, Arap, İngilizce, Endonezya dili gibi farklı dillerde telegram kanalı ve telegram grupları vardır. Telegram kanallarından yatırımcılar soru sorabilir ve bu gruplardaki önerilerini paylaşabilirler.
TOKEN BİLGİLERİ
Token adı: CATT
Token tipi: ERC – 20
Toplam token miktarı: 10.000.000.000 CATT
Dolaşımdaki Token Adeti: 170,354,373.27 CATT
EKİP
Cat.ex platformu konusunda uzman kişilerin hazırlamış olduğu borsa projesidir. Kurucusu finans konusunda 15 yıllık deneyime sahip Cameron Kallhoff’dur. Diğer ekip üyeleri aşağıda yer almaktadır.
image.png
Sonuç olarak bir borsa ama çok işlevli bir borsa. Alım satım işlemlerinde düşük komisyon ücreti, madencilik, oyun, 7/24 müşteri desteği, çoklu dil seçeneği ve IOS ve ANDROID uygulamaları ile kullanıcılara sorunsuz hizmet sağlayacaktır.
Proje hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.
BTT Profile link
https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1030341
0

Publication author

offline 3 weeks

karanj

0
Comments: 0Publics: 116Registration: 19-07-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation