Cobo Wallet | Kripto varlıklarını güvenle koru!

cobo_kapak.jpg

RenkCubuk.jpg

RenkCubuk.jpg

Çok uzak değil bundan tam 11 sene önce 2008’de Satoshi Nakamoto isimli gerçek kimliğini bilemediğimiz bir kişi tarafından yayımlanan makale ile tüm dünya yeni bir teknoloji ile tanıştı. Bu teknolojinin adı da Blockchain olarak hafızalarımızda yer edindi. Bu yayımlanan makale ile daha sonra sanal paralar hayatımızda yer edindi. Bu sanal paralar içerisinde hemen hemen bir çoğumuzun bildiği Bitcoin adındaki yeni bir elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek bir ödeme altyapısı sunuluyordu. Bu teknolojinin temelinde, merkezi bir kayıt defterinde mevcut olan bilgilerin sistem içerisinde dağıtık bir şekilde tutulması üzerineydi. Fakat şimdi bir çok şey değişti ve daha ileriye gitti.

İlerleyen zaman içerisinde bu teknolojinin gideceği konumu şimdiden merak ediyoruz. Ben size şimdiden yanıtını vereyim, yaşayan herkesin hayatının bir parçası olacak. Teknolojinin ilerlemesinden sonra sanal paralar hayatımızın daha yakınında olacak ve hepimizin bu sanal paralar için kullanması gereken sanal cüzdanlara ihtiyacı olacak. İşte bu cüzdanlardan güzel bir geleceği olacağını düşündüğüm **“Cobo Wallet”**adındaki bu yazım ile sizlere bilgi vereceğim. Bu projeyi okuduktan sonra sizlerinde seveceğine eminim.

RenkCubuk.jpg

► Projenin Hedefi

Sizlere keyifle anlatacağım cüzdanın ismi Cobo bir çok benzersizlikleri barındıracak şekilde tasarlandığını öncelikle söylemeliyim. Kripto paraların ihtiyaçlarının tamamını karşılayacak özellikleri barındırıyor. Güvenilirliği konusunda bir çok cüzdana örnek teşkil edecek seviyede düzenlenmiş. Cobo Wallet, türünün en iyisi olması için tasarlanmış en yeni tüm fonksiyonlara sahip bir yapıya sahip olarak bizlerin kullanımına sunulmuştur.

RenkCubuk.jpg

► İlkeleri ve Avantajları

Cobo cüzdan yaratıcıları tarafından tasarlanan bu cüzdanda, varlıklarınızı koruma ve yönetebilme konusunda sorunsuz bir işleve sahip olacaksınız. Özellikle de POS desteğini ve merkezsiz uygulamalar (DApp) aracılığı ile bir çok işlemi tek bir cihaz üzerinden kolayca kullanılabilecek fonksiyona sahip olabileceksiniz.

Bir çok önemli özelliği barındıracak olan bu cüzdanı basit şekilde akıllı telefonunuza indirmek mümkün. Android ve IOS cihazlarına kolayca kurulabilir bir şekilde herkese açıktır. Bu cüzdanın arayüzü ve işlevselliği bir çok kullanıcıyı ilk anda kendine çekecek şekilde dizayn edilmiştir.

cobo_6.jpg

Hali hazırda bulunan mevcut tüm cüzdanların en güçlü koruma seviyesine sahip ve daha fazla dayanıklılıkta bir donanım cüzdanı da olacak. Kusursuz bir tasarıma sahip olacak olan bu donanımsal cüzdanın önemli özellikleri olacak. Bunlardan bazılarından bahsetmemiz gerekirse aşağıdaki maddeler halinde olacaktır.

  • Suya ve darbeye dayanıklı metal gövdeye sahip bir şekilde dizayn edilmiş olması onu kusursuz kılacak,
  • Verilerinizi engellemeye yönelik harici girişimleri ortadan kaldırabilmek amacıyla WiFi, bluetooth, NFC veya USB gibi dahili işlemlerin korunmasını sağlayacak,
  • Çok imza özelliği olacak,
  • Tüm güvenlik protokollerine uygun çok güçlü şifreleme yongalarına sahip olacak,
  • Korsan saldırıları anında önleyebilecek bir özelliğe sahip olması için web kimlik doğrulaması olacak.
  • Olası bir durumda kendi kendini imha etme özelliği olacak böylelikle dijital varlıklarınıza sizden başkaları sahip olma şansı ortadan kalkacak.
  • BTC, ETH, BCH, DASH, LTC, ETC, TRX ve EOS gibi tüm dijital varlıkları destekleyecek.

Hemen yukarıdaki videoyu izlediğinizde ne kadar üst düzeyde korumaya sahip olduğunu görüyorsunuz. Cobo askeri sınıfa sahip bu donanım cüzdanı için ön siparişleri kabul ediyor. Hızlı büyüyen kripto para sektörü için yüksek kalite barındıran bu cüzdana ve sahip olmanız sizi koruyacak ve güvende hissetmenizi sağlayacaktır.

RenkCubuk.jpg

► Sonuç

Genel hatları ile proje hakkında konuşmamız gerekirse, ekibin başarısını takdir etmemiz gerekir. Güvenilirliğin en üst düzeyde olduğu cüzdan ortaya çıkarmışlar. Güvenilir oluşunun yanı sıra tüm yapılmak istenen işlemlerinde çok hızlı olacağını belirtmemiz önemli. Proje ekibininde deneyimli oluşu bu ürünü çok daha ileriye taşıyacaktır.

Bu nedenle projeyi sizlerin daha ayrıntılı bir şekilde araştırmasını isterim. Bu nedenle resmi kaynakları yazımın başına ekledim. Tek yapmanız gereken bu linklere tıklamak ve daha kapsamlı bir şekilde bilgi sahibi olmak. Bu sayede tüm kaynaklara sınırsızca erişerek Cobo ile ilgili sınırsız bilgiye sahip olmuş olacaksınız.

cobo_34.jpg

RenkCubuk.jpg

My Bitcointalk Username: dodocum
My Bitcointalk Profilehttps://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1942749

1

Publication author

offline 2 months

dozturk

1
Comments: 0Publics: 23Registration: 14-10-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation