EtherInc İle Kendi Merkeziyetsiz Şirketinizi Kurun

DcbWc01X4AAORE9.png

Blockchain teknolojisinin hayatımıza girmesinin ardından, bu alan binlerce kişi için hem yeni iş kapısı hem de kendini geliştirebileceği ve yeni projeler ortaya koyabileceği bir ekosistem haline geldi. Bunun en önemli nedenlerinden biri, blochain altyapısını kullanarak ortaya çıkan projelerin normal projelere göre, hem zaman olarak daha kısa hem de masraf olarak daha az olmasıydı.

Blochchain teknolojisinin ortaya çıkardığı diğer bir önemli özellik ise, DAO dediğimiz merkeziyetsiz organizasyonlar ve Dapp denilen uygulamaların türemesi oldu. Artık hemen hemen her alanda kendini merkeziyetsi olarak tanıtan bir projeyle karşılaşmamız mümkün. Hatta bugünlerde dünyanın en büyük exchange’inin bile bu alana yavaş yavaş kaymaya başladığını görüyoruz. Bu yazımızda anlatacağımız EtherInc ICO’su da bu alanda çalışma yapan projelerden biri.

EtherInc Nedir, Ne İşe Yarar?

EtherInc ya da diğer adıyla einc, merkeziyetsiz uyulama ve organizasyonların yapımıi yönetimi ve işletilmesi için benzersiz bir protokol oluşturması için dizayn edildi. Yani bir anlamda eInc, bir DAO yada Dapp’ı yönetmek için kendine ait blockhain zincirindeki akıllı sözleşmeleri kullanıyor. Bu organizasyonda yer alan her Dao ya da Dapp eInc blokzincirindeki bir akılı sözleşmeyle temsil ediliyor.

Zaten EtherInc amacını, dünyanın her yerinde, pahalı aracılardan ve kısıtlamalardan uzak kalacak, aynı zamanda sınırları aşacak olan merkeziyetsiz firmaların kurulması, işletilmesi ve bunların güçlendirilmesi olarak belirlemiş.

EtherInc Nasıl Çalışıyor?

Günümüzde bir firma kurmak istediğinizde en az 100 tane işle uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. EtherInc de bir anlamda bu zorlukları ortadan kaldırmak amacıyla ortaya çıkan bir proje. Bir proje için gerekli olan yasal, operasyonel ve finansal gereksinimleri ortadan kaldırıyor. Yani kısaca anlatamak gerekirse sistem şöyle işliyor: Öncelikle şirket kurmak için bir isim seçiyorsunuz ve bunu kendi blockchain firmanız olarak kuruyorsunuz.

Ardından şirketinizin kurucu üyelerini ekliyor ve onlara rol veriyorsunuz. Arkadaşınızı müdür, sevgilinizi genel müdür gibi.. Burada Etherinc şirketinizi kurduktan sonra kurucularınıza hisse senedi dağıtmanıza izin veriyor. Aynı zamanda bu hisse sentlerinin yüzdelik oranına göre yönetimde oylama gücü belirleniyor. Yani üyelerden hissesi yüksek olanın oy gücü daha fazla oluyor.

Diğer yandan kurduğunuz şirketin mülkiyetiniz istediğiniz gibi dağıtma, ve dışardan şirketinize uzman davet etme şansınız da bulunuyor. Ayrıca akıllı sözleşmeler yardımıyla şirketinizde ne gibi karalar alınmasını ya da nasıl harekete geçilmesi gerektiğini önceden tanımlayabiliyorsunuz.

EtherInc’in sunduğu diğer bir önemli özellik ise, kitle fonlaması yapmak için kendinizin bir protokol oluşturabilmesi. Yani kısaca özetlersek, token satış akıllı sözleşme kullanarak şikrketinizi büyütmek için dünyanın her yerinden para toplama imkanı elde edebiliyorsunuz. Bir anlamda şirketinize kaynak sağlayabiliyorsunuz.

Dc_YfPwXUAAbj0S.jpg

EtherInc’ın Ethereum’dan Farkı?

Bu projenin en ilgi çekici diğer bir yanı ise, dünya’nın en büyük blockchain ağlarından biri olan Ethereum’u daha da geliştirdiklerini öne sürmeleri. EtherInc Etehereum’da 15 saniye olan blok ekleme süresini 6 saniyeye indirdiklerini kaydediyorlar. Diğer yandan ağ işlem hızını 2.5 kat, işlem onay hızını 2.5 kat hızlandırdıklarını iddia ediyorlar.

Günümüzde ethereum yılda 18 milyon adet üretilebiliyor, ama henüz bu arzın sınırı yok. EtherInc kazılabilir dijital paralar için sonlu arz uygulanacağını belirtiyorlar. Yani bir anlamda ethereum üzerinde ingilizcesiyle fork tükçesiyle çatalllama dediğimiz olayı uygulayacaklarını kaydediyorlar. Bu anlattıklarımı kanıtlamak için sitelerine bir bölüm yerleştirmişler. EtherInc’in hızını kendinize ücretsiz olrak sistemin kendi tokeni olan ETI yollayarak tecrübe edebiliyorsunuz.

EtherInc ICO’su Hakkında

Proje için toplamda 997,528,142 ETI token üretilmiş. Bunların 450 milyon adet’inin satışa sunulması bekleniyor. pre-ICO 7-15 Haziran arası, token satışı ise 25 Haziran-25Temmuz arasında olacak. Toplanacak fonların yüzde 40’ı platform’un geliştirilmesi için ayrılırken, yüzde 20’lik kısım ise takıma kalacak. Ayrıca tokenlerin yüzde 9.8 lik bir kısmı da, elinde Ethereum bulunanlara dağıtılacak.

Sonuç olarak baktığımızda EtherInc kendi dApp, cüzdan ve altyapısını kurmuş bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca Ethereum yapısı üzerinde yaptıkları değişikliler dikkate değer, ancak tam olarak bir şeyler söylemek için sistemin tam olarak işlemesini görmek gerekiyor.

Airdropçular bu linkten facebook, twitter ve telegram gibi farklı alanlara kolayca kayıt olabilirler: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3780435

Website: https://einc.io/
Twitter: https://twitter.com/eIncHQ
Telegram: http://t.me/eincHQ
Whitepaper: https://cdn.einc.io/assets/files/einc_whitepaper.pdf

mkcube
0x1192c60267abb63478884986Cb00E5b3a1550832

1

Publication author

offline 1 day

altcoin

213
Comments: 0Publics: 467Registration: 26-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation