İçerik gelirlerine reklamsız çözüm: Sleekplay

Siz de artık sürekli karşınıza çıkan reklamlardan bıkmadınız mı? Ya da bir geliştirici olarak reklamlardan para kazanamaz hale mi geldiniz?

Bu durumdan iki taraf da memnun değil. Ya reklam izle ya para ver modeli artık işlemez hale geldi.
Peki kullanıcılar hem uygulamayı kullansa hem de üstüne para alsa, geliştirici de daha çok kazansa nasıl olurdu?

Herkes kazanıyor!

Sleekplay, blok zinciri bazlı, yeni bir içerik geliri çözümü. Kullanıcı cihazlarının işlem gücünü, uygulama geliştiricilere kar olarak getiriyor. Kullanıcılar da rahatsız edici reklamlardan kurtuluyor. Sleekplay, dijital içerikli uygulamaların tüketimi, dağıtımı ve gelir sağlama sistemini değiştirmeyi amaçlıyor.

Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde akıllı cihazların özellikleri de çok ilerliyor. Bu da müzik, video ya da oyunlar gibi medyumlara olan talebi aşırı bir şekilde artırıyor.

Bu uygulamalar hep geleneksel reklam ya da üyelik sistemlerini kullanıyor. Reklam gösteren ücretsiz uygulamalar ya da ücretli üyelikler; bu yöntemler geçmişte başarılıydı ama günümüzde hem gelirleri azaltıyor hem de kullanıcıları hoşnut etmiyor. Yani yeni modellere ihtiyacımız var! Herkese faydası olacak olan bir ekosisteme ihtiyaç var.

Kullanıcının keyfini kaçırmadan iyi bir gelir kazanmak için Sleekplay!

Şahsen oyun geliştirme işinde görsel tasarımcı olarak çalıştığım için geleneksel sistemin işlemez halde olduğunu daha yakından görebiliyorum. Rekabet artıyor, kullanıcı reklam istemiyor. Açıkçası reklamlar da hem deneyimi bozuyor hem de görsel estetiği mahvediyor!

Kullanıcıyı gönüllü olarak geliştiriciye ödeme yapmaya ikna edebilsek iyi olmaz mıydı?

Sleekplay modeliyle bu mümkün. Kullanıcılar Sleekplay destekli uygulamaları daha fazla kullanmak isteyecek ve geliştiricilere de faydası olacak. Bu durum eski sistemde hayal bile edilemez.

Düşünsenize, her gün kullanıcılar “reklamlar nasıl geçilir”, “reklamsız nasıl oyun oynarım” gibi sorularını Google’a yazıp dururken!

Bu sistem nasıl çalışacak?
Kurdukları sistem sayesinde cihazların madencilik gücünü kullanarak developerlara gelir sağlayanacak. Böylelikle uygulamayı kullananlar hem iyi bir deneyim yaşayacak hem de satıcı da gelirini garantileyebilecek.

Telefonlar ve tabletler geliştikçe madencilik yapma güçleri artacağı için sistem daha verimli olabilecek.

Nasıl işleyecek derseniz, uygulamayı kullananlara belirli bir hedef veriliyor. “Şu kadar zaman bu uygulamayı kullanırsan, bu kadar SKP coin alacaksın.”

Bu bir oyun olabilir, Youtube, Netflix ya da Spotify kullanımı olabilir. Kullanıcılar uygulamayı kullanırken bir yandan da cihaz gücünü madencilik için kullanıyor olacaklar ve bunun için ödül de kazanacaklar!

Belirli hedefe ulaşıldığında (1 milyon hash), otomatik olarak geliştiriciler coinin %70’ini alıyor, %25’i kullanıcılar arasında paylaşılmak üzere ödül sistemine yerleşiyor, Sleekplay de kalan %5i ayırıyor.

Kullanıcılar da mı kar ediyor?

Bu soruyu sorduğunuzu duyar gibiyim. Cevabı “Evet!”

Katılım ödülleri burada devreye giriyor. Günlük kullanım hedeflerine ulaşan kullanıcılar SKP coinle ödüllendiriliyor. Sleekplay’de ayrılan %25’lik pay ay sonunda kullanıcılara ödül olarak dağıtılıyor.

Hedeflere ulaşamadıysak? Sorun değil, Sleekplay, ayırdığı %5i de bu kullanıcılar arasında dağıtıyor.

Proje Cryptonight Protocol’ünü kullanıyor. Hızlı, adil bir ağ ve kolayca adapte olabiliyor.

İçerik gelirlerine yeni çözüm

Sleekplay hedef sistemiyle, kullanıcıları teşvikiyle yepyeni bir model sunuyor. Günümüz endüstrisindeki en baş ağrıtıcı, can sıkıcı sorunları herkesi memnun ederek çözüyor. Blockchain teknolojisi geleceği şekillendirecek, bu gelecekte içerik gelirleri de önemli bir yer kaplıyor.

Tüm içerik geliştiriciler için Sleeklpay çok ilgi çekici bir proje. Eğer hayata geçerse, çok uzun süredir bir sorun olan içerik monetizasyonu sorununu kökünden çözecek. Oyuncu da, video seyredeni de, müzik dinleyeni de, üreticisi de mutlu olacak.

Bountyhive username: KriptoDedektif

Bountyhive ref: https://www.bountyhive.io/r/KriptoDedektif

Site: https://www.sleekplay.com

Whitepaper: https://www.sleekplay.com/docs/Sleekplay-Whitepaper-EN.pdf

Twitter: https://twitter.com/sleekplay_io

Telegram: https://t.me/sleekplayofficial

Facebook: http://www.facebook.com/sleekplayofficial

My Bitcointalk:https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1425833

My Referral Link:bountyhive.io/r/kоFFe

 

0

Publication author

offline 1 year

koffe123

1
Comments: 0Publics: 15Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation