Ico Pass

Merhaba arkadaşlar, bugünkü yazımda ICO Pass projesine değineceğim.

Bildiğiniz gibi blokzincirine dayalı teknolojiler ilerledikçe yeni projeler karşımıza çıkıyor. Bu projeler piyasaya ilk adımlarını genellikle ICO yani “Coin Satışı” ile atıyorlar. ICO’ların sayısı arttıkça; ICO organizasyonunu yapan kişi veya kurumlar, illegal bir takım aktiviteler içerisinde olmadıklarını kanıtlamak ve yasal mevzuatlar gereği yatırımcılardan KYC (Know Your Customer- Müşterini Tanı) isimli bir takım bilgiler talep etmeye başladılar.

KYC belgeleri genellikle kişinin kimliği (Pasaport, ehliye veya yerel kimlik gibi), oturum/adres belgeleri, telefon numaraları gibi bir takım özel bilgilerden oluşur. Son dönemlerde ortaya çıkan büyük ICO’ların neredeyse tamamı KYC talep etmektedir.

ICO Pass Nedir?

ICO Pass KYC doğrulama için oluşturulmuş kapsamlı ve pratik bir mobil çözümdür. ICO Pass hem ICO yatırımcılarına hem de ICO’yu düzenleyenlere bir çok kolaylık sunar ve onları zaman ve para kaybından kurtarır.

ICO Pass’ın en önemli üç özelliği hızı, güvenliği ve verimliliğidir.

Hız- ICO Pass sayesinde dakikalar içerisinde kişisel dökümanlarınızı onaylatabilirsiniz.

Güvenlik- Bütün bilgileriniz ICO Pass’ın blokzincirine dayanan yapısında şifrelenmiş olarak muhafaza edilir. Hiçkimsenin bu bilgilere ulaşması mümkün değildir.

Verim- KYC işlemi tamamen otomatikleştirilmiş olduğu için masraflar minimuma indirilir. Şöyle ki bir kere onaylanan kimlik bilgileri tekrar tekrar başka ICO’larda da kullanılabilir.

ICO’yu düzenleyenlerin KYC onayı için bu işi manual şekilde yapan sıradan şirketlerle anlaşması halinde, yatırımcı başına yaklaşık 200 EUR gibi fahiş bir fiyat ödemeleri gerekir. Bunun haricinde yaşanacak olan zaman kaybını saymıyorum bile. Ancak ICO Pass ile yatırımcı başına 7 EURO ile bu işlem çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde halledilebilir.

ICO Pass Token Satışı

ICO Pass ekibi projenin gelişimi ve işletme faaliyet giderleri için Ethereum tabanlı ICOP tokenlarını açacakları bir ICO ile topluluğa arz etmeyi planlamaktadır.

Toplamda 60 milyon adet üretilecek olan ICOP tokenlarının 20 milyon adeti satışa çıkmaktadır. ICO için toplanması planlanan minimum meblağ 500 bin EUR, maksimum cap ise 5 milyon EUR’dur. Token satışı 28 Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır.

ICO Pass ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız:

Websitesi: https://icopass.id/

Whitepaper: https://drive.google.com/file/d/1hs-RWInvpc_p7UpjIvUU1xNuqIvUi4Rn/view

Twitter: https://twitter.com/icopassid

Facebook: https://www.facebook.com/icopassid

Telegram: https://t.me/joinchat/Fc2D7BEPyFu2XQbTXvmQ2A

ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2854220

 

Author : Maniecool

Bitcointalk profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1692995

0

Publication author

offline 3 days

Maniecool

3
Comments: 0Publics: 977Registration: 21-03-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation