MONVID VİDEO PLATFORMU İLE SANSÜRE SON

color_logo_transparent-1.png

Merhaba değerli takipçilerim, bu makalemde sizlere blok zincir teknolojisi ile geliştirilen ve video paylaşım konusunda bir devrime imza atmaya hazırlanan Monvid isimli proje hakkında bilgiler vereceğim.

Son yıllarda hızla gelişen teknoloji sonunda internet önce evimize daha sonra ise ceplerimize kadar girdi ve tüm insanların hayatını hızlı bir şekilde değiştirdi. Artık kafanızı nereye çevirseniz elinde telefonla vakit geçiren insanları görmeniz mümkün. Bu insanların bir çoğu internetin üzerinden videolar, filmler, diziler izleyerek sevdikleri bir hobiye vakit ayırıyorlar.

İnsanlar arasında hızla yayılan internet üzerinden video izleme alışkanlığı sonrası çevrimiçi dünyada bir çok internet sitesi, mobil uygulama ve ücretli üyelik gerektiren platformlar geliştirildi. Ücretli üyelik gerektiren platformlardan başlarsak, Netflix, Amazon gibi markaların geliştirdiği bu platformların ücretleri bir çok insan için yüksek gelmekte ve bizler için kabul edilebilir bir alternatif olmuyor. Üyelik şartı aranmayan internet siteleri ve mobil uygulamalar ise ya korsan yayın yapıyor ya da yoğun reklamlarla videoları bölerek izleme zevkinden eser bırakmıyor. Korsan yayınların zaten savunulacak bir yanı olmayıp emek hırsızlığı konusunda takdiri sizlere bırakıyorum, reklam konusu ise benimde içinde bulunduğum büyük bir kitle için çekinilmez bir durum yaratıyor.

Bu problemlerin yanında bir de aralarında maalesef ülkemizin de bulunduğu bazı bölgelerde bazı içeriklere ve internet sitlerine kısıtlamalar ve sansür uygulanıyor ve insanların içeriğe ulaşmaları engelleniyor. Bu sansür ve kısıtlamaların çok küçük bir kısmı belki haklı uygulamalar olabilir lakin bir çok kısıtlamanın akla uygun bir cevabı olmuyor.

11.png

Bugünkü makalemize konu olan Monvid projesi video paylaşım ve izleme dünyasındaki bu problemlere çözüm üretmek amacıyla geliştirilmiş bir blok zincir platformudur. Projenin temel amacı dünyanın neresinde olursanız olun her hangi bir kısıtlamaya ve güvenlik tehdidine maruz kalmadan kabul edilebilir ücretlerle ve reklam problemi yaşamadan video izleme ve içerik paylaşma konusunda insanlara alternatif olabilmektir.

İnsanlar Monvid platformu sayesinde dünya üzerinde her hangi bir mevkide istedikleri içeriğe rahatça ulaşabilecek ve bir çok insan VPN isimli pek de güvenli olmayan, bilgisayarlarının bağlantı noktasını dünyanın farklı bir noktasındaymış gibi gösteren programlara gereksinim duymayacak. Bu sayede video izlerken çok önemli bir konu olan yavaş internet konusunda da problem yaşamayacaklar.

Monvid kullanıcıları sevdikleri içeriklere yerel proxyleri atlayarak ulaşacak ve rahatlıklakendi içeriklerini yayınlayabilecekler. İçerik üreticileri kendi içeriklerinin tam kontrolüne sahip olacak ve platform üzerinde her hangi bir reklam yayını bulunmayacak. Platform her hangi bir sansür ve kısıtlamaya maruz kalmayacak, kullanıcı kısıtlama gerektiren bir ülkede dahi olsa blok zincir teknolojisi güvenliği sayesinde rahatlıkla içeriğe erişebilecekler.

Monvid-token.png

Monvid platformu üzerindeki işlemlerde kullanılmak üzere Ethereum platformu alt yapısı ile ERC 20 standartlarında geliştirilen MVID token aynı zamanda kripto borsalarda işlem göreceğinden dolayı bir yatırım aracı olarak da kullanılabilecektir. 15 Nisan – 30 Nisana tarihleri arasında ön satışı gerçekleştirilen projenin, 1 Haziranda başlayan topluluk satışı aşaması şu an halen aktif ve 31 Ağustosa kadar devam edecek. Ico sürecinde 140 milyon MVID token satışa sunulmuştur ve 1 MVID token için satın alınan tarihe göre değişkenlik gösteren 0,05 dolar ile 0,10 dolar arasında değer biçilmiştir. MVID tokene yatırım yapmak isteyenler ödemelerini ETH ve BTC olarak yapabilmekteler.

Sembol: MVID
Toplam Miktar: 200 milyon adet (max)
Satışa Arz: Toplam miktarın %70’i
Fiyat: 0.05 $ – 0.10 $
Ödeme: ETH BTC
Soft Cap: 500.000 $ (ulaşıldı)
Hard Cap: 5.000.000 $

Antonio Jacobs, Adrian Werner ve Steven Morris isimli 3 genç ve tecrübeli girişimci tarafından geliştirilen bu video paylaşım platformu kullanıcıların önündeki tüm engelleri kaldırarak piyasaya hızlı bir giriş yapacak gibi görünüyor.
2018 yılının 3. Çeyreğinde kripto borsalarda listelenmesi hedeflenen MVID tokeni takiben, Monvid platformunun alfa versiyonu piyasalara sürülecektir. Projenin tam anlamıyla hazır hale gelmesi ise 2019 yılının ilk çeyreği olarak öngörülmektedir.

team.png

Proje hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen ve yatırım yapmayı düşünen takipçilerim için projeye ait sosyal medya platformları ve internet sitelerini aşağıda listeleyerek makaleme burada son veriyorum. Hepinize bol kazançlar dilerim.

MONVID SOSYAL MEDYA
• Web: https://www.monvid.io/
• Telegram – https://t.me/monvid_io
• Whitepaper – https://monvid.io/docs/white-paper.pdf
• Twitter: https://twitter.com/monvid_io
• Facebook: https://www.facebook.com/monvid.net
• Medium: https://medium.com/@monvid.net/
• Reddit: https://www.reddit.com/r/monvid/
• Instagram: https://www.instagram.com/monvid.io
• Btt Ann: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4390570
• Btt Bounty: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4405290.0

My Btt USername:dhavid19
My Btt Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1795848

Eth:0x2e0aE95a7871c8A38A513981904410d07DD96231

0

Publication author

offline 2 months

Dhavid19

0
Comments: 0Publics: 387Registration: 21-03-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation