Müzik Dünyasının Koruyucu Meleği: MUZIKA

Screenshot_20181027-103953_Chrome.jpg
Müzik, evrensel bir dil haline gelmiş, hayatımızdaki en önemli varlıklardan bir tanesi. Özellikle dinleyenlere kattıkları yanında, müzik üreticilerinin kazandıkları da ortada. Müzik endüstrisi, küresel anlamda % 17,7’lik büyüme oranıyla 45 milyar dolar gibi devasa bir pazara ulaşmış durumda ve hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Dijital müzik endüstrisinin daha da gelişeceğini düşünürsek, henüz yolun başındayız diyebiliriz.

Günümüzün müzik endüstrisinde, içeriğin mülkiyeti, para kazanımı ve dağıtımı ile ilgili zorluklar ve sanatçıların sürdürülebilir bir kariyer kurması her zamankinden daha da zorlaşıyor. Bu problemle mücadele etmek için pekçok platform kurulmuş ve müzik yapan emekçiler ve gerçek müzikseverler korunmaya çalışılmıştır. İşte bu platformlardan biri olan Muzika, içerik oluşturucuları ve hayranlarını aracılara ihtiyaç duymadan doğrudan birbiriyle bağlayan, blok zincir teknolojisi ile eşsiz bir güce sahip, kendi kendini idame ettiren dijital bir müzik ekosistemi geliştirmiştir.
Muzika platformu, müzik sektöründeki gereksiz aracıları ortadan kaldırarak, müzisyenler ve tüketiciler arasındaki bağı güçlendirerek, güç dağılımını merkezi olmaktan çıkarıp, piyasa oyuncuları arasındaki ekonomik dağılım dengesini yeniden sağlamayı amaçlayan, Sosyal bir müzik platformudur. Muzika, global müzik endüstrisinin 45 milyar dolarlık değerinin gereksiz aracılarca heba edilmesi yerine, daha efektif bir yapılanmayla emekçi ve dinleyiciler arasında haklı bir paylaşımla bölünmesini sağlamak istemektedir.Screenshot_20181027-104554_Chrome.jpg
Şirket, kurucularının önceki girişimi olan Mapia Company’den 2 milyon aktif kullanıcıya erişebiliyor. Bunlara ek olarak, Muzika, Ontoloji ile teknik ortaklığın yanı sıra Blackhorse, Panony ve Duane Morris & Selvam LLP ile iş ortaklıkları kurmuştur. Mevcut yatırımcıları arasında NEO küresel sermayesi, Ontoloji, 256 Girişim, Blackhorse ve blockchain uzayındaki diğer yerleşik oyuncular yer alıyor.
Muzika, sanatçıların ve taraftarlarının paralel olarak yürüttükleri özerk ve kendine yeten bir ekosistem yaratacak, tazminat ve ödüllerin yaratıcılığa olan bağlılık düzeyiyle orantılı hale gelecektir. Arkasındaki müzik ve ekosistem:

• Akıllı anlaşmalar, dijital müzik ürünlerinin doğrudan sanatçıdan – dinleyiciye aktarılmasına izin verecek ve daha adil ve daha şeffaf bir ekonomik dağılımı sağlayacaktır.

• Taraftarlar, çeşitli toplumsal faaliyetler için sadakat puanları ile ödüllendirileceklerdir; bunlar düzenli olarak MZK parasına dönüştürülecektir – sistemdeki tüm ekonomik faaliyetler için tek değişim aracı olacak.

• Taraftarlar en sevdikleri sanatçılara doğrudan bağış yapma, onları destekleme ve özel avantajlar alma fırsatına sahip olacak.

• Gereksiz aracılar ortadan kaldırılarak, müzik endüstrisinin kamburlaşmış sorunu olan adil gelir paylaşımı da, bu sayede sağlanmış olacaktır.
Screenshot_20181027-103840_Chrome.jpg
Muzika Ağının Özellikleri:
Kendi kendini idame ettiren Muzika platformu tamamlanarak, bir müzik platformu için gereken tüm gerekli aktiviteler burada mevcut olacak. Yorumlama, beyin fırtınası, geri bildirim ve diğerleri gibi. Ayrıca;

  • Sponsorlar, herhangi bir kullanıcının desteklediği sanatçıya sponsorluk için bir ödül olarak sponsorluk yapabilir, onlara bu sayede sürekli fayda sağlanacaktır.
  • Müzik yarışması programı, Muzika platformda bazı yeteneklerin gizlenebileceğini biliyor, bazı yarışmalar için platformda müzik yarışması düzenleniyor.
  • Konser gibi etkinlikler için yayın yapın ya da çevrimiçi müzik yayını ile fanlarınıza ulaşın.Screenshot_20181027-104011_Chrome.jpg
    Muzika platformu, profesyonel ve ya amatör ruhlu müzik tutkunları tarafından yönetilen, bağımsız bir organik ağ oluşturacak ve bu sayede kazançlar ve primler gibi özel ödüllendirmeler yapabileceklerdir. Bunlar;
  1. Güzel bir anlaşma, spekülatif elektronik işlemlerin uzmanlar tarafından güçlü ve açık bir parasal dağılım oluşturduğunu belirleyecek.

2- Taraflar, her bir bilişsel faaliyet için tek değişim aracı olan MZK para birimine dönüştürülecek olan özel kazançlar elde edebilecekler.

3- Taraflar en sevdikleri sanatçılara, doğrudan sponsorluk yapma, onları güçlendirme ve özel avantajlar sunma fırsatına sahip olacaklardır.

Muzika Takım Çalışanları:

Inseo Chung- Kurucu Ortak ve CEO: Chung, hem müzik hem de blok dünyasının deneyimi olan bir seri girişimcidir. Profesyonel bir piyanist, Ulusal Öğrenci Müzik Yarışması’nda 2. sırayı aldı. Ayrıca Kore’de en eski Ethereum madencilerinden biri olmuştur.
Sangmin Heo -Kurucu ve CTO: Bilgisayar Bilimi alanında lisans derecesiyle Heo, Intel Bilim ve Mühendislik Fuarı’nda da global finalist olmuştur. İlgili teknik deneyime sahip olmanın yanı sıra, “Bambu Ağı” nın tek geliştiricisi olmuştur.
Jangwon Lee – Kurucu ortak ve COO: Lee, Shadal Inc. ve Youthglobe Kore’yi kurdu ve küresel ağlarla üç dilli bir girişimciydi. Seul Ulusal Üniversitesinden işletme yüksek lisans derecesine sahiptir.
Şirket, blockchain, iş geliştirme, UX tasarımı, pazarlama, geliştirici, müzik yönetimi, araştırma ve uyumluluk içeren departman bölümünün 12’sini listelemiştir.
Yatırımcılar ve ortaklar: NEO Küresel Sermaye, Ontoloji, BlackHorse, Everest Ventures, 256 Girişim, V3 Girişim, Ulysses Sermayesi, Vestigium ve Divergence Dijital Para Birimi (DDC) Fonu.Screenshot_20181027-103854_Chrome.jpg
Token ve ICO Bilgileri:

Token sembolü : MZK
Token teknolojisi: ETH – ERC20
Toplam Token Miktarı: 1,000,000,000 MZK

Sonuç olarak; müzik endüstrisinde çok fazla para olduğu bir sır değil, bu yüzden müzisyenlerin emeklerinin karşılığını almasını engelleyen pek çok sorun var. Ancak Muzika gibi bir platformun ortaya çıkmasıyla birlikte bu sorun ortadan kalkabilir. Çünkü bu ekosistem, blockchain teknolojisi ve akıllı sözleşmeler kullanılarak makul kazançlar sağlar. Gruptaki insanların uzun süredir birlikte çalıştığı ve dünya çapında büyük bir kitle ile çalışan bir ürüne sahip olduğu göz önüne alındığında bu emeklerin karşılığını almaları gereklidir.

Resmi İletişim Kanalları:
Web Sitesi: https://www.muzika.network/
Twitter: https://twitter.com/muzika_official
Whitepaper : https://www.muzika.network/assets/mzk-whitepaper-en.pdf
Telegram: https://t.me/muzika_english
Facebook: https://www.facebook.com/muzikanews/
Reddit: https://www.reddit.com/r/muzikaofficial/

Bitcointalk ID:

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1445202
0

Publication author

offline 2 weeks

Amelial

0
Comments: 0Publics: 47Registration: 03-10-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation