ONe Social Network – Review

Sosyal medyanın hayatımızdaki yerini ve konumunu tartışmamızın hiç bir anlamı yok artık değil mi? Zira çocuk veya yaşlı fark etmeksizin sosyal medyayı kullanmayan kimseyi tanımıyorum ben mesela. O denli içimize işlemiş ki bildirim gelmediği zaman veya paylaştığımız herhangi bir objeyi kimse beğenmediği zaman mutsuz bile olabiliyoruz değil mi? İşte sosyal medya demek artık tam da bu demek ve ONe Social Network projesi de bilindik sosyal medya fenomenlerinden biri olmak için kolları sıvamış gibi görünüyor.

80-90 ve 2000’li yılların başları için hayatın en büyük zevklerinden birisi hiç şüphesiz ki televizyon izlemekti. Haberler, çizgi filmler, diziler ve filmler hayatımızın önemli birer parçasıydı ve kaçırdığımız zaman acayip mutsuz olurduk. İşte artık bu durum evrildikçe evrildi ve buralara kadar yani sosyal medya bağımlılığına kadar geldi. Selfie, hashtag falan derken bir bakmışız biz ne kadar hızlı ilerlemişiz öyle.

İşte bu ilerlemenin en güzel nimetlerinden biri de kesinlikle blockchain teknolojisidir. ONe Social Network de bunun farkında olacak ki sosyal medya ile blockchain teknolojisi harmanlayarak bizlere müthiş bir sosyal medya platformu sunmak istiyorlar.

Daha önceleri sosyal medya temalı bir kaç blockchain projesi ile karşılaşmıştım ama hiç birisi kadar kapsamlı ve ihtişamlı durmuyordu. ONe Social Network‘ün amacı sosyal medyayı bir tık ileri taşıyarak Social Media 2.0’a yükseltmek. Bunu yapmak için de bazı merkeziyetsiz uygulamalar adı verilen bir takım blockchain teknolojileri kullanacaklar. Yani bu platformun içinde gerçekleştirilecek olan her işlem Ethereum ağı üzerindeki akıllı sözleşmeler tarafından yürürlüğe konulacak.

Her gün milyarlarca insan sosyal medya üzerinden bir şekilde etkileşime geçiyor ve bunu bilindik sosyal medya fenomenleri aracılığı ile yapıyor. Ama kabul etmeliyiz ki bu fenomenlerin de bazı yetersiz ve etkisiz kaldığı noktalar var ve gün geçtikçe bu eksiklikler daha da fazla hissedilmeye başlandı ve yakın gelecekte daha da fazla hissedilecek. ONe Social Network bu sıkıntıları çözmek için blockchain teknolojisini kullanarak hem çok daha güvenlikli bir sistem inşa etmiş olacak, hem de şu an kullanılan sosyal medya platformlarından çok çok daha fazlası için bizlere fırsat tanıyacak. Ayrıca verilerimizin güvenliliğinin de üst düzey teknoloji ile sağlanacağı da belirtiliyor.

Bilindiği üzere son yıllarda pek çok blockchain tabanlı proje vaad ettiklerini gerçekleştirebilmek için gereken maddi desteği proje başlamadan önce ICO başlatarak çözüyor. Bu ICO’lar projeye inanan kimselerin projenin tokenlerini satın almasıyla gerçekleşiyor. Bir nevi hisse senedi gibi düşünebilirsiniz ama buradaki iş tamamen kripto para üzerine.

Şimdi de ONe Social Network’ün tokeni olan Onebit‘in ayrıntılarına bakalım:

Token ismi: Onebit

Token simgesi: OB

Toplam supply: 250.000.000

Softcap: 2.500.000

Hardcap: 36.000.000

  • Onebit için ICO’ya katılıp yatırım yapmalı mıyım?

Açıkçası yatırım tavsiyesi vermek dünyadaki en riskli şeylerden birisidir ve bir de üstüne 8-10 aydır içinde bulunduğumuz ayı piyasasını katarsak ne desek boşa konuşmuş oluruz. Ama şöyle bir şey demek mümkün: eğer takım vaad ettiği şeyleri vaad ettiği zamanda yaparsa yani roadmap’a uygun gidilebilirse bence iş yapmaması için bir sebep yok.

Website: https://www.onesocialnetwork.io/

Whitepaper: https://www.onesocialnetwork.io/wp-content/uploads/2018/05/V-1.6-ONe_Whitepaper.compressed-1.pdf

Twitter: https://twitter.com/ONeSocial_Net

Facebook: https://www.facebook.com/The-ONe-Network-215684259015103/?modal=admin_todo_tour

Reddit: https://www.reddit.com/user/ONeSocialNetwork/

Telegram: https://t.me/joinchat/Ho-YFg43JkoeeC-fuDfw9g

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/one-social-network/

Author. Sademolar

My Bitcointalk profile link: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2279550

0

Publication author

offline 8 months

sademolar

0
Comments: 0Publics: 28Registration: 14-07-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation