ORVIUM: Blockchain Teknolojisine Dayalı Bilimsel bilginizn Merkezi Olmayan Kaynağı


Giriş

Bilim, dünya gezegenindeki birçok keşif ve icatın temelidir. Pek çok açıdan, modern teknolojinin gelişmesi için tek yol bu. Başlıca dergiler ve yayınlar, çığır açan araştırma makaleleri üretmek için toplulukta belirli bir üne kavuşmuştur. Ancak, bilimsel dergiler ve araştırma makalelerinin yayınlanması sektörü zorluklarla dolu. Şeffaflık eksikliği, merkezi operasyon tarzı, standart telif hakkı ve lisans korumasının olmaması ve yayında verimsizliğin artması, sektördeki birçok zorluğun sadece birkaçıdır.

Bilim ve bilimsel makaleler, alıntı ve öğrenmeye açık olmalıdır. Dünya çapında bilimsel bilginin açık akışı için bağımsız araştırmacılar ve bilim adamları topluluğunda hareketlenme artmaktadır. Bilim dünyasındaki yukarıdaki zorlukların çözümü için bir çözüm olabileceğini düşünüyor musunuz?

Sunulan Çözüm

ORVYUM, bilimsel topluluk için bir çözüm ile burada. Bilimsel dergilerin yayınlanması, platformun tanıtımıyla yeniden tanımlanacaktır. Bilimin yararı dünyadaki herkese ulaşacaktır. Blockchain teknolojisini kullanarak, araştırma raporunun ve topluluğun verilerinin verimli bir dağılımını oluşturacaklardır. Onlar, varoluşun anlık kanıtını kullanarak, bilimsel dergilerin ve araştırma makalelerinin kolay erişilebilir yeni bir sistemi yaratıyorlar.

Açık kaynak ve doğası gereği merkezi olmayan proje, dünyaya bilim ve en yeni keşifler hakkında özgür bir bilgi akışı yaratmayı amaçlamaktadır. Platforma katkılarından dolayı peer reviewer platformda ödüllendirilecek. Araştırma ve veri sonuçları, kamu tanıma, merkezi olmayan dergiler ve telif hakkı sahipliği arasındaki kusursuz entegrasyon, platformun birçok özelliklerinden sadece birkaçıdır. Araştırma kâğıdına, kamuya ulaştığı zamana kadar geçen zaman zarfında şeffaf bir yaşam döngüsü oluşturmak ve eserler başka gazetelerde alıntılanmıştır.

Blockchain teknolojisi, yayınlandığı günden bu yana araştırma raporunun tam yaşam döngüsü izlenebilirliğini sağlar. Bilim insanları, dünyadaki en son bilimsel gelişmelere açık bir şekilde erişerek, bilimsel bilginin tüm potansiyelini açığa çıkarmak, planın en önemli parçasıdır. Merkezi Olmayan Otonom Organizasyonlar (DAO) yaklaşımını kullanarak topluluk, merkezi olmayan dergileri yönetebilir. Toplum odaklı dergiler, dünyadaki bilimsel bilginin geleceği. Abonelik duvarlarından bağımsız olarak, bilim dergileri halkın elinde olacak.

Dergilerin verimli dağıtımı ve yönetimi için sahiplere ve yayınlara analiz araçları sağlanacaktır. Platform, seçim yapmak isteyen kullanıcılar için de ücretli bir lisanslama modeli sağlar ve jetonlar yazar ve platform arasında dağıtılır. Kullanıcılar platformda kayıt yaptırabilir ve platform tarafından sunulan hizmeti kullanabilirler.

Token ve TAKIM

ORV Tokenleri, platformda ödüller, krediler, Ödeme ve lisanslama gibi çeşitli amaçlarla kullanılır. Projede çalışan ekip, blockchain teknolojisi ve büyük veri alanlarında tecrübe sahibidir.

Sonuç

Bilim alanında yüzyıllar boyunca ilerlemek, bizi dijital dünya çağında buraya getirmiştir. Bu, bilim dünyasında birçok olağanüstü keşif ve icat üretmek için yüzyıllar boyunca çalışmakta olan bilim adamları ve araştırmacılar nedeniyle başarılı olmuştur. Bilimin herhangi bir bölümünde yapılan araştırmalar, her zaman bizim için karanlık olan yeni dünyanın keşfine yol açmıştır.

Fikirlerin ve araştırma belgelerinin yayınlanması, bilim insanlarının ve araştırmacılarının zor işlerini ve fikirlerini dünyaya sergilemenin yollarından biridir. Bu ifade biçimi onlarca yıldır devam ediyor. Gelecek bilime aittir ve paylaşım bilgisi herkes için çok daha kolay olacaktır. Blockchain teknolojisinin gücünü kullanarak, merkezi bilimsel dergi yayıncılığı endüstrisini bozmaya hazırlar. Devrime katılmaya hazır mısın?

Web sitesi – https://orvium.io/

Teknik İnceleme – https://orvium.docsend.com/view/nvr6ywj

ANN – https://bitcointalk.org/index.php?topic=3535259.0

Telegram – https://t.me/orvium

Yayınlayan: Criptocash
Btalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1840675

0

Publication author

offline 8 months

criptocash

0
Comments: 0Publics: 149Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation