Payperblock: Yeni bir serbestleşme dönemi

Bir istihdam şekli olarak serbest

İnternet çağında, çeşitli alanlardaki birçok uzman, tam zamanlı veya kısmi olarak, uzaktan iş bulma lehine şirketin ofisindeki doğrudan mevcudiyetiyle geleneksel tam zamanlı işten ayrılmaya başladı. Neden olmasın? Eğer çalışanın pozisyonu yerde kalıcı bir mevcudiyete ihtiyaç duymazsa, uzaktan çalışma mükemmel bir yoldur.

Freelance birçok avantaj sunar:

  • Freelancer, şirketin çalışma takvimi bağlı değildir, onun için uygun bir zamanda görevleri gerçekleştirir, bağımsız bir şekilde onun programı planlama, zamanında yatırım;
  • yalnızca ofise ve geriye giden yolda zaman harcamaz, yalnızca görevlerin kalitesi ve zamanlaması üzerine odaklanır;
  • bağımsız olarak iş için uygun bir yer seçin – önemli değil, ev, kafe, hub veya park. Ana şey internete ve uygun koşullara bağlantı;
  • İşleri için ödeme gün / hafta / ay değil, yapılan işin sonucunu sağlamakla ödeme şansına sahiptir.

Bununla birlikte, böyle bir uzaktan istihdam biçimi dezavantajlara sahiptir:

  • serbest – her zaman tam istihdam değil, daha sık – bireysel görevlerin farklı müşterilere ulaşması. Bu nedenle, herhangi bir istikrarın garantisi yoktur ve serbest çalışan sadece kendine güvenmek zorundadır.
  • Bir serbest çalışanın sürekli olarak tek bir müşteri için çalışmaması durumunda istikrar eksikliği, kalıcı bir iş arama ihtiyacına yol açabilir
  • Müşteri için uzaktan çalışmak – büyük bir aldatma kurbanı olma riski, yapılan iş için ödeme almadı
  • maaş, sadece yapılan işin miktarına bağlıdır, bu nedenle müşteri tarafından işten ayrılma ya da izin olarak ödeme, iş olmadığı zaman – kurgu kategorisinden.

Çoğu zaman, serbest çalışanlar, müşterilere iş bulmak ve görevleri yerine getirmek, yapılan iş için ödeme garantileri sağlamak ve diğer taraftan ücret ödemek için uygun bir arayüz sağlayan, görevleri için özel serbest platformlar kullanırlar. Bunun için çok yüksek komisyonlar, karların çoğunun freelancerlarını mahrum bırakıyor.

Bugün, serbest endüstriyi bu zamana kadar var olan eksikliklerden ödünç alacak bir proje hakkında konuşacağız – Payperblock projesi. İlk makalede, onun fikrinin ne olduğu hakkında konuşalım, bir sonraki aşamada – platformu geleneksel merkezi serbest platformlarla ve sonuncusuyla – bloklama teknolojisine dayanan benzer merkezi olmayan çözümlerle kıyaslayın.

Payperblock fikri

Payperblock, Oulu, Finlandiya merkezli bir ekip tarafından düzenlenen bir gişe rekorları kıran projedir. Ana fikri, daha düşük komisyon ve adem-i merkeziyetçi tahkime sahip gişe rekortmeni uzmanları için kesinlikle ademi merkeziyetçi, tamamen şeffaf ve dürüst bir serbest platform yaratmaktır.

Payperblock birçok açıdan hem merkezi hem de merkezi olmayan serbest çalışanlar için farklı platformlardan farklı olacaktır. En azından, genellikle blok uzmanları için tasarlanmıştır, böylece projenin kurucuları platformu start-up için ekipler oluşturabilirler.

Ancak bu, platformdaki serbest oyuncuların yalnızca blok geliştiriciler olacağı anlamına gelmez. Proje ekipleri aynı zamanda yazılım geliştiricileri ve web siteleri, web tasarımcıları, pazarlamacılar, halkla ilişkiler uzmanları, reklam yazarları ve alanlarındaki diğer birçok uzmanı da içerir, bu nedenle Payperblock herkes için bir yer sunar.

Platformun ana özelliği, yapılan işler için garantili ödeme ve ödemelerin güvenliği, düşük komisyonlar ve topluluk oylama, uyuşmazlıkların çözümü ve bunların ortaya çıkmasının önlenmesi dahil olmak üzere tüm süreçlerin ademi merkezileştirilmesidir. Tüm bu kendi Blockbuster – PayB Blockchain yanı sıra PayB Token belirteçleri kullanılarak elde edilir.

Payperblock müşterileri Bitcoin ve PayB Token kullanarak tamamlanmış görevler için ödeme yapabilecekler. Jetonla ödeme için platform ücreti% 1 olacak ve BTC -% 2 yardımıyla. Bu hareket, piyasa katılımcılarının ICO içindeki jetonları satın almaları için bir tür motivasyon olacak.

Ağustos ayı başlarında, Ön-ICO, ilgilenen kripto yatırımcılarının belirli ikramiyelerle jeton satın alabilecekleri başlangıçlarla başlar. Nihayetinde, Eylül ayından sonra, kamuya açık bir crowdsdale başlar ve bundan sonra Payperblock ekibinin projenin daha ileri bir şekilde uygulanması için gerekli fonları alır.

Projenin özelliklerini araştırmanın bir sonraki bölümünde tartışmaya devam edeceğiz – merkezi serbest platformların ne gibi dezavantajlarının Payperblock’un yaratıcılarını ortadan kaldırmaya karar verdiğini öğreniyoruz.

Ann Thread | Website | Whitepaper  | Twitter | Facebook | Telegram

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1957113
0

Publication author

offline 2 months

Fotolama

0
Comments: 0Publics: 64Registration: 23-08-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation