QUADRANT – inceleme


Veri, herhangi bir teknoloji için en önemli kaynaktır. Yapay Zeka, bilgisayarların bir zamanlar hayal bile edilemeyen şeyleri yapmasını sağlayan birkaç yüzlerce algoritmaya sahiptir. Ancak bu algoritmaların verimliliği ve doğruluğu, bunlara beslenen verilerden büyük ölçüde etkilenir. Veri ne kadar çok olursa, doğruluk da o kadar artar.
İnsanlar genellikle bilgisayarı insanın kafasıyla karşılaştırır. Donanımın kafa kemiği, kafatasının kemiği olduğunu söyleyebilirim. Yarı iletken, kafa içindeki beyindir. Yazılım bilgeliktir. Ve bilgi bilgidir.

AI algoritmalarını güçlendirmek için kullanılan verilerin aşırı derecede gerçek ve doğru olması gerekir. Ancak, mevcut veri ekonomisinde, veri kaynağının yasal olup olmadığını ve verilere müdahale edip etmediğini bilmenin iyi bir yolu yoktur. Temiz verilere erişim çok zor ve çok pahalıdır. İhtiyaç duydukları verilere erişmek için kaynaklara sahip olanlar ve olmayanlar arasında büyük bir boşluk var. Bu kısıtlamalar, yapay zeka alanı ve gelişiminin veri kullanılabilirliği ve veri kalitesine büyük bağımlılıkları olan diğer alanlara bir engel teşkil ettiğini kanıtlamaktadır. Şeffaf, şeffaf ve en önemlisi güvenli bir veri ekonomisi için bir zorunluluk olduğu açıktır.

Organize Kaos

Mevcut veri ekonomisinin sisteminin bu kadar cazip olmasının en önemli nedenlerinden biri, yüksek derecede dağınık ve kaotik olmasıdır. Veri ekosistemi katılımcıları arasında veri alışverişini temsil eden uygun bir yapı yoktur. Bunu aşmak için, Quadrant Protokolü veri ekonomisine yapı sağlamak ve verilerin doğruluğunu sağlamak için geliştirilmiştir.

Çeyrek Protokol, merkezi olmayan, şeffaf ve güvenli bir veri ekonomisi yaratmanın bir yolunu sağlamak için blok zincirleme teknolojisini kullanır. Ekonomiyi desantralize etmek, merkezi kontrol yetkisinin olmadığı anlamına gelir, fakat yapı vardır. Verilerin doğruluğu, veri sağlayıcının yasal ve güvenilir olduğunu kanıtlayan veri damgası (sağlama teknikleri) kullanılarak garanti edilir. Protokol, kullanıcıların ihtiyaç duydukları verileri bulmak için kullanabilecekleri farklı veri kaynakları için bir plan sağlar.

Dörtlü protokolün 4 büyük katılımcısı vardır ve bunların her birinin katkıda bulunacak bir şeyleri vardır ve bu merkezi olmayan veri ekonomisinden elde edilecek bir şey vardır. Veri üreticileri olan “Nurseries”, veri pullarıyla verilerini doğrular. Verileri her kullanıldığında adil bir şekilde tazmin edilir. Veri sağlayıcılar olan “Öncüler”, kreşlerden gelen farklı verileri, akıllı veri sözleşmeleriyle desteklenen “Takımyıldızları” olarak adlandırılan anlamlı gruplara eşlemek için teşvikler sağlamıştır. Son olarak Veri Tüketicileri tarafından kullanılan daha büyük veri kümeleri elde etmek için daha fazla gruplandırma yapmak için takımyıldızları arasındaki bağlantıyı bulmaktan “Elons” sorumludur.
Quadrant’ın ağı için iki farklı kripto para birimi vardır: QUAD ve eQUAD. QUAD, veri damgalama, abonelik ödemeleri vb. Dahil olmak üzere ağdaki tüm işlemler için kullanılacak yardımcı programdır. Diğer yandan, eQUAD, Token Generation Event’de satış yapmaktır ve daha sonra QUAD’a dönüştürülebilir.

Veri Ekonomisinin Devrimi

Quadrant Protokolü veriye ulaşma yolumuzda gerçekten devrim yaratıyor. Protokolün benzersiz ve verimli yapısı kesinlikle onu tüm rakiplerinden ayrı kılar. Blockchain teknolojisini kullanarak, Quadrant özünde orijinallik ve provenance olan bir veri ekonomisi sağlar, şu anda mevcut olmayan fakat kesinlikle ihtiyaç duyulan bir şeydir. Bu, AI algoritmalarına güç vermek için gerekli olan veri ürün ve hizmetlerine erişebilmemiz, oluşturabilmemiz ve dağıtabilmemizi tamamen yeniden tanımlamaktadır. Ağın tüm katılımcılarına teşvik sağlar ve gelişmiş veri servislerini teşvik eder. Güçlü yatırımcılar tarafından desteklenen proje üzerinde çalışan yetenekli bir ekiple, proje kesinlikle başarı için ayrılmıştır.

Web sitesi – https://www.quadrantprotocol.com/

Teknik İnceleme – https://www.quadrantprotocol.com/whitepaper.pdf

ANN – https://bitcointalk.org/index.php?topic=3676988.0

Telegram – https://t.me/quadrantprotocol


Yayınlayan: Criptocash
Btalk Profil: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1840675

0

Publication author

offline 8 months

criptocash

0
Comments: 0Publics: 149Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation