Safe Haven ICO Spotlight – Dijital Kalıtım Blockchain Hizmeti

Safe Haven , devralınabilen dijital varlıkları, sahibi kilitlemeden şeffaf ve güvenli bir şekilde korumayı ve aktarmayı amaçlayan bir dijital kalıtım blok zinciri platformudur.

Safe Haven Instagram Hesabındaki Resim ve Videoları logo.png

Giriş
Bu yılın başlarında, kripto para piyasası toplamda 700 milyar doları geçti ve kamu yararına muazzam bir artış yaşadı. Kripto yatırımı söz konusu olduğunda, ister bağımsızlığa sahip olmak isterse aileleri için biraz tasarruf olsun, insanlar farklı hedeflere sahipler. Nihai hedef, sizin ve ailenizin geleceği için zenginliğinizi inşa etmektir. Güvenlik, kripto korsanlarının artan tehdidinden dolayı her yıl milyonlarca dolarlık bir maliyetle karşı karşıya kaldığı için en çok endişe kaynağı. Bu nedenle, dijital varlıkların çoğu, düzinelerce parola, özel anahtar veya tohumun arkasında güvenceye alınmıştır. Bu tohumları korumanın en yaygın yolu bunları yazmak ve onları çevrimdışı tutmaktır.

Ama sana bir şey olsaydı bu varlıklara ne olurdu? Kripto öğelerinizin nasıl devralılabileceğini düşünmek bir kez fikrinizi aşmış olabilir. Ne yazık ki, insanların dijital varlıklarını teslim edemedikleri ya da sevdiklerine erişebilmeleri için yeterli talimatları sağlayamadıkları birçok durum söz konusudur.

Safe Haven, bu gerçek dünya sorununu çözmek için, bu anahtarların / tohumların sahibinin ölümü halinde haklı mirasçılara güvenli ve güvenli bir şekilde geçmesini garanti ederek tasarlanmıştır.

Genel Bakış
Jeton Sembolü: SHA
Jeton Sayısı: 85.000.000
Madencilik algoritması: jeton çıkarılmaz, ancak Ethereum ağında çalışır.
Jetonu standart: ERC20
cryptocurrency tipi: Jeton
Web sitesi: https://safehaven.io
Raporu: https://safehaven.io/files/SafeHaven_WhitePaper.pdf
telgraf: https://t.me/safehavenio

Platform / Ürün
Güvenliği Sağlayıcısı, sizi kripto varlıklarınızın sizi engellemeden kalıtımını ve korunmasını kaldırabilecek bir platform oluşturmayı önerir. Açık olmak gerekirse Safe Haven, fonu doğrudan doğruya gelen mirasçılarınıza aktarmayacaktır. Bunun yerine, özel anahtarlarınızı aile / arkadaşlarınız arasında şeffaf ve güvenli bir şekilde dağıtılabilecek paylaşımlara şifrelemek ve şifresini çözmek için FC Hisse Dağıtım Anahtarı, Escrow Protokolü ve Trust Alliance Network’ü (TAN) kullanacaklar. Paylar bir bulmacanın bir parçası olarak görülebilir ve kullanıcıların atanmış bir tüzel kişilik tarafından onaylandıktan sonra özel anahtarı almak için bulmacayı bütün hisseleriyle çözmesi gerekir.

Protokol 3 aşamaya ayrılmıştır:

  1. Kripto varlıklarını korumak isteyen kullanıcının, özel anahtarların paylaşımını alacak olan bir üye grubu olan Aile Dairesi’ni (TFC) planlaması gerekir. Daha sonra gerekli validasyon adımlarını işlemek için bir grup tüzel kişilik olan TAN’ın kayıtlı üyesine giderler.
  2. Bir doğrulayıcı olarak tercih edilen tüzel kişi, verileri (anahtarlar) bir çok hisseye böler. Bu paylaşımlar daha sonra özel olarak tasarlanmış TFC Hisse Dağıtım Protokolü ile dağıtılmaktadır. Pay sahiplerinin elde ettikleri paylar, noter ve / veya bir donanım defteri ile yasal sertifika olarak yönetilmektedir. Sahibinin sahiplerinden bazıları şifrelenecek ve korunacak bir Akıllı Sözleşme biçiminde merkezi olmayan bir blok zincirine gönderilecektir. Verileri bellekte veya yerel / merkezi veritabanlarında tutmamakla, genel güvenlik geliştirilir. Ayrıca, anahtar tek bir yerde tamamen depolanmadığından, hiçbir zaman taviz verilemez ve sahibi hala canlıyken varlıklarının tam kontrolüne sahiptir.
  3. Anahtarlar sadece belirli koşullar sağlandığında alınabilir. Normal durumda, anahtarı yeniden oluşturmak için tüm bireysel hisselerin bir kombinasyonunu gerektirir. Örneğin, ani bir ölüm durumunda, güvenli belgelerin onaylanması için Safe Haven’ın Güven İttifakının bir üyesine sunulması gerekmektedir. Tüzel kişi, Safe Haven tarafından doğrulandığı şekilde gerekli bir yetki verdiğinde, eksik paylar blok zincirinden alınacaktır. Kullanıcılar ayrıca blok zincirine ayrı bir “yedek” akıllı sözleşme olarak bazı hisseler gönderebilirler. Bu paylara haklı mirasçılardan birinin payını kaybetmesi durumunda kullanılan “başarısızlık” payı denir.

Beyaz kağıt ayrıca platformun matematik ve teknik detaylarının yanı sıra iş, yatırım çevreleri ve kasalar için diğer uygulamaları da içeriyor. Bu teknik detayların daha fazlası için, lütfen size beyaz kağıda başvurun: https://safehaven.io/files/SafeHaven_WhitePaper.pdf .

Token Yardımcı Programı
Son olarak, belirteci, tüm ekosistemi beslemek üzere tasarlanmış olup, 3 ana akıllı sözleşme türünün (gaz yakıtı Ethereum akıllı sözleşmeleri ve işlemleri gibi) yaratılması ve uygulanması için bir hizmet ödemesi olarak işlev görür: Güvenli Paylaşım Hatası ( s) Sözleşmeler, Validator Hisse (ler) Sözleşmeleri ve Yedekleme Validator Hisse (ler) Sözleşmeleri. Jeton tutması gereken iki tür kullanıcı vardır: standart kullanıcılar (“Başlatıcılar”) ve Tüzel Kişiler. Kullanıcıların, devralma özelliğini kullanmak için Güvenli Haven’in Akıllı Sözleşme cüzdanında jetonları tutmaları gerekmektedir. Tüzel kişilerin, TAN’ın bir parçası olabilmeleri için standart bir kullanıcıdan 365 gün daha fazla jetonu kilitlemeleri gerekmektedir. Kilitli jetonlar, SHA değerinin takdir edilmesine yardımcı olan dolaşım kaynağını azaltacaktır.

SafeHaven ekibi şu anda kendi blok zincirleri üzerinde çalışıyor ve jeton sahiplerini ödüllendirmek için sağlam bir çözüm sunuyor.

Fırsatlar
* Dijital varlıkların mirası ile gerçek ve acil bir acıya hitap eden eşsiz bir kavram (sadece kripto-para biriminde değil, aynı zamanda insanların şifreleriyle her türlü diğer çevrimiçi hesaplar da hayatları boyunca kazanabilir)
* Hizmetin kitle evlatlığı elden – Kripto kabulü oranı ile birlikte
* Süreç, varlıkların uygun şekilde devredilmesini sağlamak ve süreci daha güvenilir ve şeffaf hale getirmek için tüzel kişiliği kapsar.
* Simgeler, jeton değerinin faydalanabileceği kilitleme ve istifleme özelliğine sahip açık bir kullanıma sahiptir.
* B2B potansiyeli (tüzel kişiler, borsa ortaklık, işletmeler, vb.)

Endişeler
* Proje hala gelişimin erken aşamalarında (henüz bir platform prototipi yok)
* Ülkeye bağlı olarak miras hukuku ile ilgili sorunlar
* Hizmet, blokaj üzerinde yalnızca bazı hisseler tutulduğundan, ademi merkeziyetsiz, özerk veya özerk değil. dinlenme noter tarafından tutulan veya başkalarına off-chain dağıtılan yasal sertifikalar şeklinde. Ekip, bir donanım defterini protokollerine entegre etmek için çalışıyor. Hisselerin bir kısmını kaybetme riski hala mevcut olabilir ve bu da özel anahtarların veya parolaların yedek paylaşımlarının kullanılabilirliği olsa bile geri alınmasını tehdit edebilir.

Yarışma
Bu alanda iki ana rakip var ve bunlar Digipulse ve MyWish. İlki ilk blockchain tabanlı miras hizmetidir, ancak kripto para birimlerinden 1GB verisine kadar sosyal medya profillerine kadar tüm miras verileri için evrensel bir Smart Vault sunar. Digipulse, fonların haklı mirasçılara korunması ve dağıtılmasından sorumludur.

MyWish, Safe Haven’ın dolaylı bir rakibi olarak kabul edilir. Sadece “Sözleşmeler” i değil, çeşitli Akıllı Sözleşmelerin oluşturulmasını sağlarlar. Zaten bir çalışma platformu ve 700’den fazla kullanıcı var. Her iki platform da Safe Haven’dan farklıdır, zira fonların doğrudan doğruya mirasçılara korunması ve dağıtılmasından sorumludurlar. Buna karşılık Safe Haven, haklı mirasçılar için anahtar / tohum / parolaların ele alınmasına adanmış tam bir miras hizmetidir. Onların benzersiz satış noktası, tüzel kişiliklerle birleştirilmiş, bölümlenmiş ve şifrelenmiş tohumlar / özel anahtarlar. Platform, hiçbir fon bulundurmaz, ancak özel anahtarın sadece bir kısmı vardır, böylece kullanıcılar üzerinde tam kontrole sahip olabilirler.

Bu projelerin her birinin kendi avantajları vardır ve kullanıcılara, otomatik bir süreçle ya da tüzel kişiliklerle kısmen merkezi olmayan bir hizmetle tam merkezi olmayan bir platformu tercih edip etmeyeceklerine karar vermeleri söz konusudur. Fon yönetimi için, ikincisi daha fazla ilgi görüyor gibi görünüyor. Ancak, hiçbir şey mevcut platformların gelecekte yasal organlarla birleşmesini kısıtlamaz. Derinlemesine bir rakip karşılaştırma tablosu için lütfen aşağıdaki grafiğe bakınız.

Artboard 1@4x.png

Bu yarışmacılar tablosu kendi web sitesinde bulunabilir, ancak Safe Haven özellikle bu rakiplerin kim olduğunu belirtmez. Bu noktada, yalnızca onlar, alanın içindeki diğer iki miras platformunun olduklarını varsayabiliriz.

İlerleme ve Yol Haritası
Güvenli Haven gelişimlerinin erken aşamasındadır. Q3 & Q4 2017, bu projenin temel olarak, Fikir Yansıtma’dan SD Protokolleri, Beyaz kağıt, Ön uç geliştirme ve satış öncesi lansman oluşturmaya başladığı bir başlangıç ​​noktasıydı. Yol haritası oldukça basittir, ekip platformu geliştirmeye ve 2018’de İttifak Programını genişletmeye odaklanacaktır.
Q1 – 2018: ICO Lansmanı, Platform geliştirme, İttifak Program Genişlemesi, Çevrimdışı müşteri
Q2 – 2018: Beta lansmanı, İttifak Program Genişlemesi
Q2 – 2018: Platform Üretimi Lansmanı, İttifak Programı Genişlemesi, Donanım Defter Uyum Programı

Token satış detayları
Presale: Sona Erdi. 10 Aralık 2017 tarihinde başladı.
Ön-ICO: 24 Şubat – 10 Mart 2018
ICO: TBA
Jetonları: 51.000.000 (toplam arzın% 60’ı)
Döviz Kurları:
ÖNKOL (1. Aşama): 2.500 SHA = 1ETH
PRE-ICO (Aşama 2): 2.000 SHA = 1 ETH veya 2.000 SHA = 1,000 USD (ETH> 1000 $)
ICO (Aşama 3): 1,500 SHA = 1 ETH
Yumuşak Kap: 3.000 ETH ~ 4.000.000 USD
Sert Kap: 25.000.000 USD ~ 19.000 ETH
Takım için çalışma süresi: 12 ay
Satış öncesi veya beyaz liste: Presale, 10 Aralık 2017’de başladı. ICO ve beyaz liste için gerekli KYC gerekli olacak. ICO tarihleri ​​hakkında henüz bilgi yok

Takım
Safe Haven ekibi 9 kişiden oluşmaktadır. Kilit ekip üyelerinin biosları aşağıda sıralanmıştır:

Jürgen Schouppe , Kurucu / Geliştirici – Brüksel’deki Avrupa Parlamentosu için geliştirme ve ağ güvenliği konusunda 10 yıllık deneyim.

Logino Dujardin , Kurucu / Hesap Yöneticisi – Girişimci ve Hesap Yönetimi hakkında tutkulu. Çokuluslu bir ortamda yılların tecrübesi ile. Belçika’da Proximus ve Orange dahil olmak üzere telekomünikasyon şirketleri için Hesap Yöneticisi olarak çalıştı.

Andy Demeulemeester , Kurucu Ortak / Yazılım Mimarı – Safe Haven için bir kripto meraklısı ve geliştiricisi. Belçika’da yazılım şirketleri için Yazılım Geliştirici olarak çalıştı ve bir web sitesi / yazılım tasarım şirketi kurdu. Lidl, Accent, Orbo Labels, Photonics ve CRM grubu için çalışıyordu.

Andrew Magdy Kamal , Blockchain Architect – Andrew, 2011’den beri kripto uzayında yer aldı ve WeCrypto.net ve MQTCrypto.com’un kurucusu ve kurucusu. Uzmanlığı, karma protokollere, dağıtılmış hesaplama ve matematiksel fiziğe dayanır. Ayrıca birçok ürün icat etti ve bir dizi uluslararası bilim, başlangıç, geliştirme ve saha yarışmaları kazanmasının yanı sıra özel şirketlerle bağımsız olarak çalıştı.

Genel olarak, ekip bir BT uzmanı, avukat, pazarlama uzmanı ve blockchain teknoloji uzmanı dahil olmak üzere projeyi teslim edebilmek için gereken konumların çoğunu kapsamaktadır. Danışmanlık ekibi, Altcoin Buzz’dan Jeff ve Shashwat Gupta’yı ve çoğunlukla projenin pazarlama yönünü yönlendirmeye odaklanan diğerlerini içeriyor.

Sonuç
Genel olarak, proje fikri oldukça benzersizdir ve dijital ve kripto kalıtımın acil ihtiyacını çözmek için doğru zamanda gelmektedir. Bu piyasanın henüz çok fazla oyuncusu yok ve kripto para biriminin giderek benimsenmesiyle, talep, tartışmasız yüksek olacak. Diğer bir olumlu yanı ise, tüzel kişilikleri sisteme güvenilirlik katan ve kullanıcılara rahatlık verebilecek olan doğrulama sürecine dahil olmaktır. Ancak, tüm proje (web sitesi, beyaz kağıt, sosyal medya varlığı, vb) hala çok erken bir aşamada ve daha fazla ayrıntı ve arıtma ihtiyacı var.

Sert kapak,% 60 dağıtılmış jetonlar için yaklaşık 25.000.000 $ civarındadır ve piyasa kaplarının küçük boyutlu bir jeton satışı olarak kabul edilen 42.000.000 $ değerinde olmasını beklemektedir. Bununla birlikte, Digipulse (sadece 1.4M dolaşımdaki $ 13.05 $ için 18.298.719 dolar) veya ICO ile geçen yıl bitmiş olan MyWish (17.8 milyon $ ‘lık $ 1.85 $ için 33.076.140 $) gibi benzer projelerle kıyaslandığında, sert kapak hedefi ana rakip projelerden daha yüksektir. . Digipulse ICO sadece 12M jetonunun yaklaşık% 12’sini sattı, küçük bir dolaşım kaynağı bıraktı, dolayısıyla değer muazzam bir şekilde takdir edildi. Satılmayan jetonlar yanacak, sınırlı bir jeton arzı bırakacak ve bu da gelecekteki potansiyel fiyat artışı için yer açacaktır.

Feragatname : Bu makale sponsorludur, ancak makaledeki tüm görüşler kendimize aittir. Bu sadece bu ICO’ya bir giriş olarak hizmet etmeli ve kendi durumunuzu yerine getirmemelisiniz. Yazdığımız hiçbir şey satın almak veya satmak için bir tavsiye teşkil etmemeli.

 

bounty0x: Kont82

0

Publication author

offline 8 months

criptocash

0
Comments: 0Publics: 149Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation