Shopin – Creating a More Sustainable Retail Economy Where Retailers Become Stronger

unnamed.pngHerkese merhaba sevgili dostlarım.Bugünkü makalemizin konusu, alışveriş konusunda dinamikleri değiştirecek olan projemiz Shopin. Giriş kısmında proje hakkında kısaca bahsedelim. Shopin projesinin amacı , yapay zeka teknolojisi kullanımı sayesinde kullanıcıların satın alma tarihi ve tercihlerine erişim sağlayarak müşterilere daha iyi ürün tavsiyesi veren, daha kolay ve daha güvenli işlem yapmasını sağlayan blockchain tabanlı merkezsiz bir platformdur.

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok alanda olduğu gibi alışveriş sektöründe de büyük yenilikler ve gelişmeler oldu. Artık insanların alışveriş yapmak için evlerinden çıkmasına gerek kalmadan tek tuşla alışveriş yapabiliyor. İnsanlar aradıkları ürünü internet sayesinde mağaza-mağaza gezmeden tek bir tuşla bulup satın alabiliyor. İnternet üzerindeki ürünlerde rekabetin çok yüksek olması sebebiyle fiyatlar genelde daha ucuz olabiliyor. Fakat internet üzerinden alışverişin iyi yanları olduğu gibi kötü yanları da mevcut. Çoğu zaman alınan ürünler fotoğrafta görüldüğü gibi çıkmıyor yada kargoda deforme olabiliyor. Ayrıca değişim , geri iade gibi durumlarda iletişim zorluklarından dolayı sorunlar çıkabiliyor. Bu yüzden insanlar sorun yaşamamak için adı bilinen ve büyük sitelerden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Baktığınız zaman şuanda internetten alışveriş büyük oranda Amazon, eBay ve Alibaba gibi sitelerin tekelinde gibi gözüküyor.

s2.png

Amazon, eBay ve Alibaba gibi büyük sitelerde yapay zeka teknolojisi kullanılmadığı için parekendecilerin müşterilere , müşterilerin ise aradığı ürünlere ulaşması çok zor oluyor. Müşterilere ulaşamayan parekendeciler , sitelere verdikleri yüksek kira ödemeleri altında ezilerek kısa zamanda site üzerindeki dükkanlarını kapatmak zorunda kalıyorlar. Müşteriler ise aradıkları ürünler sitede olduğu halde yanlış yönlendirilmeler dolayısıyla aradıkları ürünü bulamıyor. Hal böyle oluncada iki tarafta bu durumdan mutsuz oluyor. İşte tüm bu saydığım sorunları derinden analiz eden Shopin ekibi bu sorunları tamamen ortadan kaldırmak ve bu tekelleşmeye son vermek için Shopin isimli projeyi geliştirdiler. İsterseniz gelin projeyi detaylı olarak incelemeye başlayalım.

Shopin projesinin amacı , yapay zeka teknolojisi kullanımı sayesinde kullanıcıların satın alma tarihi ve tercihlerine erişim sağlayarak müşterilere daha iyi ürün tavsiyesi veren, daha kolay ve daha güvenli işlem yapmasını sağlamaktır. Yapay zeka kullanımı sayesinde hedef kitleye ulaşmakta nokta atışı yapacak olan parekendeciler satış oranlarını büyük oradan arttırabilecekler. Kullanıcıların aradığı ürünler veya ziyaret ettiği parekendeciler gibi bilgiler Shopin kullanıcı profillerinde kaydedilecek. Bu sayede müşteriler kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi yaşayacaklar.Bu da işlem sayısının artması ve dolayısıyla perakendecilerin gelirlerinin artmasınnı sağlayacaktır. Shopin kullanıcıları profil bilgilerini kullanarak, perakende web sitelerine giriş yapacak ve geçmiş satın alma verileriyle birlikte anında tanınacaktır. Bu sayede perakendeciler de ürünleri hızlı ve güvenilir bir şekilde satarak popüler bir hale gelebilecektir.

Shopin, online alışveriş sektöründeki diğer büyük platformlara ciddi bir rakip olacak ve bu sektördeki rekabeti ortamını arttıracaktır. Bu da müşterilerin yüksek kalitedeki ürünleri düşük fiyata alabilmesine olanak sağalacaktır. Ayrıca kullanıcılar aradıkları kriterdeki ürünleri farklı dükkanlardan inceleyerek satın alma imkanı olacak. Parekendeciler ise Shopin üzerinden büyük müşteri kitlesine hitap edecek ve yapay zeka ile daha fazla tüketiceye ulaşabilecektir. Shopin üzerindeki parekendeci kiraları da diğer platformlara göre daha ucuz olduğu için parekendeciler bu konuda zorlanmayacaktır. Projenin amacı ve genel olarak yapmak istediklerinden bahsettik. Birazda projenin ICO sürecinden bahsedelim.

stoken.png

Shopin projesinin token simgesi SHOPIN olarak belirlenmiştir.
Proje ERC20 desteklidir.
Toplam token sayısı ise 1.5 milyar adet SHOPIN token olarak belirlenmiştir.
Projenin Hardcap hedefi ise 50 milyon dolar olarak belirlenmiştir.
Bu projede yaklaşık 43 milyon dolarlık satış gerçekleştirmiştir. Hardcap hedefine çok yaklaşılmış olması dikkat çekici bir özelliktir.
1 adet SHOPIN = 0.10 $ olarak belirlenmiştir
Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler yatırımlarını ETH ve BTC olarak yapabilirler.
Projenin ico satışları ise mart ve nisan aylarında gerçekleştirilmiştir.

Benim proje hakkında anlatacaklarım bu kadar. Projeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılar için ve projeyi daha detaylı bir şekilde incelemek isteyenler için aşağıya faydalı linkleri bırakıyorum. Bir sonraki makalemde görüşmek üzere…

Shopin-Management-team.jpg

Shopin-Team.png

Shopin-Advisors.jpg

FAYDALI LİNKLER

Website: https://tokensale.shopin.com/
Twitter: https://twitter.com/shopinapp
Facebook: https://www.facebook.com/shopineverywhere
Telegram: https://t.me/shopineverywhere
Whitepaper: https://shopin.docsend.com/view/b6iuqiu
Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2788779.0

 

TheMichael

bountyhive.io/r/TheMichael

0

Publication author

offline 3 months

TheMichaelMatch

2
Comments: 0Publics: 1173Registration: 04-03-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation