Skynet Projesi İncelemesi

IoT terminolojisi 1999’a dayanıyor. MIT’in Auto-ID Merkezi’nin kurucu ortağı olan Kevin Ashton, Nesnelerin İnterneti ifadesiyle pek çok kaynak tarafından kredilendiriliyor . Bugün, şeyler ve insanlar her zamankinden daha fazla bağlantılı. İnternet bağlantılı sensörler sayesinde, buzdolabınız yiyeceklerinizi otomatik olarak sipariş edebilir, eviniz otomatik olarak gerekli ısıtma seviyelerine göre ayarlanabilir ve arabanız her zamanki rotanız üzerindeki trafiği arka arkaya tanıyabilir. Ancak Nesnelerin İnterneti, akıllı şehirler ve konuşan tost makineleriyle ilgili değildir – aslında, en basit uygulamalar en önemlisi olabilir.

Günlük yaşamımızda IoT cihazlarını kullanabileceğimiz ya da bilmeden kullanabileceğimiz tonlarca alan var. Toprağın izlenmesi, sigorta talep edilmesi, atık yönetimi, teslimatların takibi, satışların iyileştirilmesi veya enerjinin daha verimli hale getirilmesi bunlardan sadece birkaç tanesidir. Dahası, insanlar dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için IoT cihazlarını kullanmaya başladılar.

Örneğin, her yıl radyasyon, su kalitesi, hava kalitesi, nem vb. Kontrolü için cep tipi çevre sensörleri geliştiriliyor. Yaşadığımız çevrenin kalitesini anlamak, çevresel sorunların ortaya çıkmasıyla ilgili erken tahminler verebilir. Ayrıca, tarım söz konusu olduğunda kaynak tasarrufu konusunda da bize bilgi verebilir. Hollanda, laleleriyle ünlüdür, yetiştiricilerin çoğu güneş ışığı, sıcaklık, toprak kıvamındaki sensör verilerine dayanarak büyüyen süreci izleyebilir ve ince ayar yapabilir. Su tüketimini azaltabilir ve daha iyi ürünler yetiştirebilirler. Bir başka etki ise sera emisyonlarıdır. Akıllı sayaçlar, şirketlerin nakliye yüklerinin ne kadar büyük olacağını tahmin etmelerine yardımcı olabilir. Bazı nakliyelerin birbirleriyle kombine edilip edilmeyeceği ve günün hangi saatinde hangi ulaşım yollarının en uygun olduğu. Bu şekilde CO2 emisyonlarını ve yakıt maliyetlerini azaltabilirler.

Diğer bir örnek ise, bakımın ne zaman yapılması gerektiğini tahmin edebilmek, filo operasyonlarını optimize etmek, trafiğin devam etmesini sağlamaktır. Microsoft şu anda maliyet azaltmalarına yol açabilecek sensörler kullanırken şirketlere verilerinin içgörüsünü sağlamak için IoT çözümleri sağlama konusunda çok çalışıyor. Diğer uygulamalar, örneğin EnBW’den akıllı sokak lambalarıdır, sadece şarj istasyonları olarak işlev görmelerini, kirliliği, gürültüyü, sıcaklığı vb. Başka bir uygulama ise Gumi şehrinde otobüslerin elektronik olarak şarj edilmesini sağlayan akıllı yollar.

Burada önemli olan nokta, henüz yeterli IoT teknolojisine sahip değiliz. Girişimlerin çoğu, yüksek harcamalar ve güvenlik sorunları nedeniyle IoT cihazlarına odaklanamaz. Ayrıca Google, Facebook veya Microsoft gibi büyük şirketlerle uğraşmak herkesin düşünebileceğinden daha zordur. Zaten pazara sahip oldukları için, geminin liderleri ve kaptanlarıdır. Yani bu pazarda bir tür tekel pazarının olduğunu söyleyebilirsin. Bu, cevabımızı otomatik olarak almamızı sağlar. Bu sektörün evrimi hala çok yavaş.

Blockchain, şirketlerin bazı engellere kendilerini entegre etmelerine izin vererek bu sorunu çözüyor. Dağıtılmış defter teknolojileri üzerinden güvenli sistemlerin etkinleştirilmesi, akıllı sözleşmeler ve denetlenebilir olmanın sağlanması, yeni teknolojilerin geliştirilmesi ve günlük kullanılan IoT cihazlarının sorunlarının çözümü için istatistiklerin ve verilerin toplanması ve kullanılması için bir fırsat sunmaktadır. Bu şekilde, daha fazla şirket akıllı cihazlarda çalışmaya uygun olacak, böylece IoT teknolojisi daha hızlı ve sağlam adımlar ile ilerleyebilir.

Buradaki soru, IoT teknolojileri üzerinde çalışmaya uygun olan mevcut blokajlar olabilir mi?

Cevap, hayır .

Mevcut durumda, Bitcoin blockchain saniyede 7 işlem yönetirken, Ethereum saniyede 25 işlem yapabilir. Bu hızlar, hepsi aynı anda çalışan ve işlem yapan yüzlerce hatta binlerce bağlı cihaza sahip IoT ağları için faydalı olmak için çok yavaştır. Buradaki ipucu, ne kadar hızlı olursa o kadar faydalı olur.

Na-ah. Henüz değil.


Skynet Yükselecek!

Skynet sorunu çözmek için burada.

Skynet nedir

Skynet’in amacı hiper-ölçeklenebilir bir IoT blockchain ağı ve dünyadaki ilk blockchain çipi içeren uçtan uca bir sistem sağlamaktır. Böylece, her büyüklükteki tüm şirketlere hizmet verebilecek bir platform oluşturmayı planlıyorlar. Bunu yapmak için en önemli silahı hiper-ölçeklenebilir.

Skynet, milyarlarca farklı IoT cihazından gelen tonlarca iş yükünü destekleyen ölçeklenebilir bir ağ sağlamak için anlık işlem hızları ve sınırsız iş hacmi sağlayan bir sonsuzluk engelleyici mimariyi kullanacaktır.

Skynet ayrıca, aygıtların dağıtılmış depolama, dijital para birimleri, düğüm bulma, dağıtık hesaplama ve merkezi olmayan makine öğrenimi gibi akıllı makine ekonomisini destekleyen merkezi olmayan uygulamalara erişmek için sorgulayabileceği sanal bir uygulama katmanı da içerir.

Skynet Çekirdeği

Skynet Core lisanssız Blockchain Chip ve Skynet’in önemli bir parçasıdır. Bu Risc-V blockchain çipi mevcut bir CPU’yu değiştirme yeteneğine sahiptir ve Blockchain teknolojisi ve Nesnelerin İnterneti (IoT) için optimize edilmiş bir çekirdeğe sahiptir. Ayrıca, bu AI ve blockchain uygulaması için optimize edilmiş bir sistem üzerinde bir çip (SoC) uygulayan bir çiptir.

Bu çipin SC-1000, SC-2000 ve SC-3000 olarak adlandırılan üç teklifi var. Açık, anahtar yönetimi için yüksek güvenlik düzeyi sağlayan şifreli karma işlevli şifreli cüzdandır.

Biraz açıklamayla, standart IoT cihazlarında kullanılmak üzere donanım cüzdan blokları ve CPU içeren 32-bit RISC-V Blockchain Core olan SC-1000. SC-2000, Edge Intelligence için tensör işleme, karma hızlanma ve donanım cüzdanı içeren 64 bit sürümdür.

Skynet Özellikleri

Gömülü Crypto Cüzdanlar

Skynet’in temel özelliklerinden biri, Skynet Core’daki gömülü kripto cüzdanı. Bu şifreleme cüzdanı RSA şifrelemesine ve güvenli belleğe sahiptir. Bu kripto cüzdanının amacı, giyilebilir cihazlar ve akıllı telefonlar gibi cihazların, kük defterde bulunanlar gibi kripto depolama özelliklerine sahip olmasını sağlamaktır.

Yüksek Performanslı Blockchains

Skynet Core’un yardımıyla, yalnızca dört cihaz, saniyede 10.000’den fazla işlem yapabilen özel veya genel yüksek verimli blok zincirlerini çalıştırabilir. Bu cihazların her biri, İş Kanıtı gibi hesaplama açısından pahalı olduğu düşünülen konsensüs algoritmalarını çalıştırabilir.

Blockchain Donanım

Donanım, Skynet Core cihazlarının kripto para biriminin çalınmasından güvenli bir koruma sağlarken, yüksek iş hacmine sahip blockchain ağları çalıştırmasını mümkün kılar. Skynet Core, milyarlarca cihazın tüm IoT blockchain ağlarına en hızlı şekilde erişmesini sağlar.

Karma Hızlanma

Yüksek hızlı dağıtılmış adayları veya blok zincirlerini çalıştırmak için özel olarak tasarlanmış SHA-256 kripto motorları ile çekirdek, 20 MBS yarım dupleksinden daha hızlı bir şifre çözme ve şifreleme hızı sunmalıdır.

Otomatik İşlem İmzası

Skynet’in otomatik işlem imzalamaya izin veren AI işlemcileri vardır.

Skynet Sinir Net İşleme Ünitesi

Skynet Core, AI eğitiminin hızlandırılması ve modelin performansının hızlandırılması için NPU’ya (Sinir İşleme Ünitesi) bağlanmıştır. Çekirdek, blockchain ağlarındaki derin öğrenim uygulamalarını hızlandıran gelişmiş çekirdek tasarımlar sunar. Onlar tensör işlemcileri Skynet Core’un tasarımına gömmek için çeşitli yarıiletken şirketleri ile ortaklıklar kurmayı planlıyorlar. Bu gömülü tensör işlemcileri, herhangi bir IoT cihazının insan ölçekli zekaya izin vermek için gelişmiş sinir ağlarını öğrenmesine izin verecektir.

Ayrıca çip üzerinde beyin sistemi olarak çalışacak bazı özelliklere de sahipler. Bu sistemin amacı, cihazların insan beyninin bilgiyi nasıl işlediğini kopyalamalarını sağlayan programlanabilir sinapslara sahip beyin benzeri bir mikroişlemcidir.

Genel olarak, Skynet Çekirdekleri herhangi bir Nöral İşlemci, Grafik İşlemci veya Tensör İşlemciye eklenmesi seçeneği ile son derece özelleştirilebilir.

Skynet Açık Ağ Nedir (SON)

Bu global blockchain destekli ağ bağlantılı cihazları kolaylaştırmak için Skynet, Skynet Açık Ağ (SON) adı verilen yüksek derecede ölçeklenebilir bir sistem de sağladı.

SON sonsuz ölçeklenebilir bir IoT optimize edilmiş bir ağdır. Ayrıca, çeşitli akıllı cihazlar arasındaki işlemlere de izin verecektir. Bir miktar tahminle, dünya çapındaki cihazlara dağıtılan milyarlarca Skynet Çekirdeği, SON’in yerel kripto paralarını içerecek. Bu da Skynet Açık Ağının tüm blockchain ağlarının anında benimsenmesine izin verecektir.

Sistem anlık bir sonluluk, sonsuz birleştirme, çapraz zincir iletişimi, Kanıtın Kanıtı (PoS) ve merkezi olmayan bir değişim (DEX) gibi faydalar sağlar.

Ayrıca, Skynet’teki işlem ücretleri oldukça düşüktür (<0.01 $)

Böylece Skynet’i içinde çok sayıda çözüm içeren yepyeni bir platform olarak adlandırabiliriz.

Skynet hizmet etmek için burada!

Skynet Takımı

Skynet Takımı umut verici. Linkedin profillerinden kontrol edebileceğiniz çok güçlü geçmişlere sahipler.

Alexander Shi – CEO’su ve
OpenSingularity
AI Araştırmasının Kurucusu , Çin Summits Intel ve Amazon Robotik’te Hücre ve Doğa Üzerine
UCSD Tıbbi Derin Öğrenme Araştırmacısı
Açılış Konuşmacısı

Jae Jung – CTO ve
Samsung’un
NeoPace Kurucusu Başkan Yardımcısı
UCSD Araştırmacı
Samsung Teknoloji Ödülü Kazanan
Samsung Araştırma Görevlisi

Tami Zhu – COO ve
Alibaba Grubu’nun Kurucu Ortağı Başkanı BD BD
AOL Ventures Başkanı
100 En Etkili Kadın Silikon Vadisi
Rokid AI için 150m Yükseltildi Başlangıç
Başkan Yardımcısı IAC / InterActiveCorp
Excite Uluslararası Ortak Girişimler Başkanı

Carl Shi – Yönetmen ve
Qualcomm Kurucu Başkan Yardımcısı, 400’den Fazla Patent Üzerinde
Chips
Inventor’un Kurucu Ticarileştirilmesi Qualcomm Project Startups için Dünya Çapında
Ses Kontrollü Çeviri Cihazı Inventor
Lideri

Louie Lu – Ürün
Qualcomm IoT ve AI Personel Ürün Müdürü Direktörü
Qualcomm Stratejik Ekosistem Geliştirme
Qualcomm SoCs Led Ticarileştirme
12 Sigma, Çin Eski Genel Müdürü

Rachel Ye – İş Geliştirme
Google Ventures, GV’de Alfabe
RA’nın Yatırım Kolu , Uber’in Yatırımcıları, Stripe,
Facebook için Slack Danışmanı Inc.
CMG Strategy
First Place Deloitte Startup Competition’da Yemin Danışmanı

ICO Metrikleri

  • ICO Süresi : TBA
  • Ticker : SON
  • Token Türü : ERC20
  • Softcap : 3,000,000 USD
  • Hardcap : 38.000.000 USD
  • Toplam Arz : 150.000.000.000
  • Token Satış için kullanılabilir :% 20
  • ICO Token Fiyatı : 1 SON = 0.00035 USD

Her bir SON belirteci, Skynet ekosistemindeki üç simgeden birine değiştirilecektir: Skynet, Işık, Tekillik.

Token dağıtımı

Skynet Projesi ile ilgili belirteç dağıtım detayları.

Yol Haritası

Aralık 2018
Aşama 1: Geniz
Skynet Açık Ağ Test Ağı

Ağustos 2019
Aşama 2: Evolution
Skynet Açık Ağ Ana Ağı

Aralık 2019
3. Aşama: Kurtuluş
Skynet Çekirdek FPGA

Aralık 2020
4. Aşama: Tekillik
Skynet Çekirdek SoC

29 Ağustos 2022 5.
Aşama:
Bağlı cihazların Günler Milyarları

Fon Kullanımı

Platformun çoğunu platformun geliştirilmesi için kullanılacak gibi görünüyor. Fonların% 3’ü dApps kullanacakken, Skynet Blockchains’i desteklemek için diğer% 3’lük fon kullanılacaktır.

kullanışlı bağlantılar

Skynet Web Sitesi : https://skynet.co/ 
Skynet Teknik İncelemesi : https://skynet.co/img/lightpaper.pdf 
Skynet Telegramhttps://t.me/SkynetOpenNetwork 
Skynet Twitter : https://twitter.com/ OpenSingularity 
Skynet BitcointalkANN : https://bitcointalk.org/index.php?topic=4641725 
Skynet Mediumhttps://medium.com/skynetproject 
Skynet Facebook : https://www.facebook.com/OpenSingularity/

Yazar – Criptocash

Profil – https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1840675

ETH: 0x9879ae1fcdf06912b076d301a301cd5e8da8b629

0

Publication author

offline 8 months

criptocash

0
Comments: 0Publics: 149Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation