TERAWATT ICO PROJE İNCELEMESİ

578ddea507c9976.jpeg

Merhaba sevgili kripto dünyası, bu makalemde sizler için enerji sektöründen bir ICO’yu, TERAWATT ICO Projesini incelemek istiyorum.

Son yıllarda ev aydınlatması için enerji kullanımı hızla artmıştır. Bunun nedeni, daha büyük evlerin inşası ve ev başına daha fazla ışık armatürünün kurulmasıdır. Aydınlatma artık ortalama hane elektrik bütçesinin % 8 ila 15’ini tüketmektedir. Verimsiz ampuller, hem iklim değişikliğine katkıda bulunan gereksiz sera gazı emisyonları hem de gereksiz derecede aşırı elektrik faturaları oluşturmaktadır.

Çoğu ev sahibi, daha akıllı aydınlatma tercihleri yaparak ve daha verimli teknolojilere geçerek aydınlatma için kullandıkları enerji miktarını % 50 veya daha fazla azaltabilmektedir. Terawatt LED adaptasyonu ile bu sorunu çözmeye yardımcı olacaktır. Terawatt hedeflerini gerçekleştirmek için Merkezi Olmayan Özerk Grup (DAO) ve küresel ödemeler için kullanılacak deflasyon esaslı bir Ethereum tabanlı kripto para birimi oluşturacaktır. TERAWATT ile ilgili bilgilere https://terawattled.com/ adresin üzerinden ulaşabilirsiniz.

Merkezi olmayan otonom grubu yani DAO otomatik ve merkezi olmayan bir şekilde tasarlanmış bir oluşumdur. Açık kaynak koduna dayanan ve tipik bir yönetim yapısı ya da yönetim kurulu olmayan bir girişim sermayesi fonu biçimi olarak hareket edecektir. Tamamen merkezi olmayan bir yapıya sahip olarak blockchain ağı ve akıllı sözleşme temelli olarak faaliyet gösterecektir.

Bitcoin finansal işlemlerde aracılardan kurtulmayı başardığından beri, böyle bir yönetim modeli fikri, kripto para birimi topluluğunda egemen hale gelmiştir. Benzer şekilde, DAO’nun arkasındaki ana fikir, hiyerarşik yönetim olmadan tam olarak işlev gösterebilen bir şirket veya bir kurum oluşturmaktır. Terawatt’ta, DAO, merkezi olmayan bir sigorta fonu olarak faaliyet gösterecektir. DAO, global olarak LED Satıcıları, Hizmet Şirketleri, token sahipleri, işletmeler ve enerji müşterileri tarafından finanse edilecek ve kullanılacaktır.

energy-saver-featured.jpg

Terawatt projesi, Ethereum altyapısında hayata geçirilecektir. Terawatt blockchain akıllı sözleşmelerini başarılı bir şekilde kullanacaktır. Terawatt algoritmaları, tüketicinin ampulleri uygun bir satıcıdan satın aldığını ve işlemi blockchain’e eklediğini doğrulayacaktır. Akıllı sözleşmeler tüm süreci yürütecek ve yönetecektir.

DAO’ya yatırım yapmanın temel nedenleri kar yapma ihtimalinin yüksek oluşudur diyebiliriz. İşletmeler elektrik faturalarını azalttıkları, ışık çıkışını artıracağı, bakım maliyetlerini azalttığı ve vergi teşvikleri için L.E.D. lambaları istemektedir. Önümüzdeki süreçte herkes LED tokenleri satın alabilir ve DAO’ya katılabilir.

Terawatt, LED’lerle konseptin kanıtlandığını kanıtladıktan sonra Güneş, Rüzgar, Elektrikli Araçlar gibi diğer yenilenebilir sektörleri ele almayı hedefliyor.

Screenshot_243.jpg

Token ve ICO Bilgileri

Projenin tokenı Ethereum ERC – 20 standardındaki LED tokenıdır. Toplam token miktarı 100 milyon LED’dir. Bunların 65 milyon kadarı token satışı için ayrılmıştır.ICO satışlarında %35 bonus imkanı olacaktır. Token fiyatları Ön Satışlarda 0.30 ABD Doları, ICO Ana Satışlarında ise 0.40 ABD Dolarıdır.

Projenin Soft Cap hedefi 2 milyon Dolar; Hard Cap hedefi ise 13,5 milyon dolardır. Token satışlarına https://terawattled.com/#subscribe bu link üzerinden katılabilirsiniz. LED tokenlarını Ethereum ve Bitcoin ile satın alabilirsiniz.

Halihazırda Ön Satışlar 21 Eylül 2018 tarihine kadar devam edecektir. ICO Ana Satışları ise Eylül 2018’de başlayacaktır. Tabi proje Hard Cap hedefine daha erken bir sürede ulaştığı takdirde bu süre de kısalacaktır.

Proje Ekibi

Projenin Kurucusu ve CEO’su Evan William isimli girişimcidir. Kendisi aynı zamanda CEOKLUB Venture Fund, The EPIC Venture Fundisimli girişimlerin de kurucu ortağıdır. Diğer taraftan ABD Savunma Bakanlığıyla 2017 yılından beri birlikte faaliyet göstermektedir. Island Way isimli şirketin de Kurucusu ve CEO’sudur. Evan’ın gördüğümüz üzere başarılı bir iş geçmişi bulunmaktadır. Diğer taraftan iki büyük fonun kurucusu olması ise proje adına oldukça güven verici durmaktadır.

Projenin diğer üyeleri de blockchain, finans, elektrik yönetimi, pazarlama gibi alanlarda tecrübesi bulunan girişimcilerden oluşmaktadır.

Projenin partnerleri arasında IBM, Genesis, Alpha Bey Bancor gibi önemli girişimler bulunmaktadır.

Screenshot_245.jpg

Screenshot_246.jpg

TERAWATT Projesiyle İlgili Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Linkleri İnceleyebilirsiniz:
• Website: https://terawattled.com
• Telegram: https://t.me/TeraWattICO
• Whitepaper: https://terawattled.com/assets/Terawatt.pdf
• Bitcointalk ANN: https://bitcointalk.org/index.php?topic=4180151.0
• Facebook: https://www.facebook.com/Terawatt
• Twitter: http://twitter.com/terawatt_led
• Linkedin: https://www.linkedin.com/company/terawatt
• Reddit: https://www.reddit.com/user/terawatt_2018
• Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCNtUjNIRzbUQBK95dYinJhQ

Author:
BTT Username: techno99
BTT URL: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=2034249
MEW: 0x68AAb7e8AD08ebfB91bB44f66Ec38fDe9602c2cB

0

Publication author

offline 11 months

rmera989@gmail.com

0
Comments: 0Publics: 33Registration: 13-08-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation