vena.network: Krediler Teminatlı Olmalıdır.

Blockchain projeleri, borç verme piyasalarını bir süredir merkezden uzaklaştırma fırsatını araştırıyor. Teoride, böyle bir gelişme herkesin yararına olacaktı, ancak bunu yürürlüğe koymak zordu.

Bankalar finans sektörünün aracılarıdır ve borç verme pazarının büyük bölümünü yönetmektedirler. Koruyuculardan para toplarlar ve her iki tarafa da eklenmiş olan ücretlerle borçlulara verirler. Bu ücretler karşılığında bankalar yönetişimi yapıya geçirir, riskin yönetilmesini sağlar ve kurumun işleyişinde temerrüde düşmez.

Birçok ülkede hükümetler de garantiler sağlamış ve federal kurumlar aracılığıyla tasarruf edenlerin paralarının sigortalanmasını sağlamıştır.

Bir p2p kredilendirme ekosistemi, bu yararlar olmadan işlev görmelidir.

Gerçek şu ki, herkes borç verebilecek kadar eğitimli değil; riski tam olarak yönetemeyebilirler ve yasalara uygun şekilde uymayabilirler. Buna ek olarak, bir p2p kredisi piyasası borçluların borçlu oldukları fon ile çıkmayı amaçlayan ve parayı geri verme niyeti olmaksızın yaygın sorunlarla karşı karşıya kalacaktır.

Teminatlı Krediler ve Onaylanmış Katılımcılar

Yeni bir proje, katılımcıların onaylanması gereken bir p2p finansal sözleşmeleri ekosistemi sunmak için blok zincirini kullanmayı amaçlamaktadır.

Vena Düğümleri, borç verme için gereken bilgileri kanıtlamalıdır. Ayrıca, rol alabilmek için VENA tokenlerini da hesaba katmaları gerekecek. Bu, ağda bir çöküş olarak konumlarını kötüye kullanmamalarını sağlayarak, zımbalanmış tokenlerin değerinin, kuyuyu daraltmasına neden olur.

Vena Ağı, kalifiye olduklarını ispatlarsa, herhangi birinin bir borç verenin rolünü üstlenebileceği bir p2p piyasası oluşturur. Herkes, borç vermesi gereken bilgi ve tokenleri edinme çabalarını adayabilir. Bu, Vena Ağı’nı bir p2p kredisi piyasasını geliştirmeye teşebbüs eden diğer projelerden ayırır; Böyle bir hedefle geçmiş projeleri kimsenin borç vermesine izin vermeyi amaçladı, ancak bu mümkün değil. Vena Network, yeterlilik havuzunu sorumluluğu üstlenebilecek kişilere daraltır.

Teminatın Önemi

Bir borç verme piyasası, borç verenlerden sadece manevi zararlarla karşı karşıya değildir; En büyük tehdit hatalı borçlulardan geliyor. Vena Network, fonlarla çıkmaya çalışan borçluların olasılığını açıklar. Bunu önlemek için sistem teminatlı krediler sağlar. Bu, Vena Ağını, Vena’nın hırs ve güvenin iyi karışmadığı gerçeğini hesaba katarak p2p kredilendirme piyasalarını inşa eden diğer projelerden ayırır.

Böylece, Vena Ağı borçlulardan teminat vermesini isteyecektir. Bir teminat, kredi karşılığında sağlanan bir değerdir. Bir teminat, teminatın borçlu tarafından talep edileceğinden, fonla çıkma teşviğini kaldırır. Böylece, Vena Network, p2p kredilerinin başarılı bir şekilde teminatlandırılmış kredilerle çalışabileceğini kabul etmektedir.

Geçmişte, p2p kredilendiren piyasalar borç verenlerin arzını çekememişken, Neva Network bu soruna düşmemesi için gerekli önlemleri almıştır. Eğer borç verenler teminat garantisine sahip olabilirlerse, fonla çıkmakta olan borçluların riski son derece düşüktür. Bunların ek faydasıyla, mürver bankalarının tasarruf hesaplarında kendilerine sağladığı meblağlardan çok daha fazla getiri elde etmesiyle, Vena Network’in borç verme piyasası borç verenleri yeterince çekebilmelidir.

Sarma: Borç veren piyasaların uygun şekilde ele alınmasını sağlamak için bankalar vardır. Bir p2p kredilendirme ekosistemi, ahlaki tehlikeyi ve hatalı borç alanlarını açıklamak zorundadır.

Vena Ağı, sadece nitelikli düğümlerin borç verebilmesini ve herhangi bir borçlunun kredi karşılığında bir teminat vermesini sağlar.

 

Website : http://vena.network/en

Whitepaper : http://whitepaper-en.vena.network/#1-introduction-of-vena-network

Telegram : https://t.me/vena_network

Twitter : https://t.me/vena_network

Facebook : https://www.facebook.com/Vena-Network-207271413455484/

My Bitcointalk Username: Criptocash
My Bitcointalk Profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1840675

0x9879AE1fcDF06912B076D301a301cd5e8Da8b629

0

Publication author

offline 5 months

criptocash

0
Comments: 0Publics: 149Registration: 17-05-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation