Vice Industry

 

Vice Endüstri Tokeni Nedir?

Şimdiye kadar tanıttığım en ilginç projelerden biri Vice Token – Vice Endüstri Tokeni.

Televizyonculuk ve medya sektörü son yüzyılda hızla gelişerek ilerliyor. Henüz birkaç sene öncesine kadar televizyon yayınları tabiri caizse çamur gibiydi ve 37 ekran televizyonlar kullanıyorduk. Biraz daha geri gidersek 30 yıl öncesine televizyona sahip olan insan sayısı oldukça azdı. Siyah beyaz ekranlardan günümüzdeki ultra hd yayınlara gelene kadar kat edilen yol aslında çok fazla olmasına karşın süre oldukça kısa bana göre.

Son yıllarda ise internetin yaygınlaşması ile beraber internet üzerinden yapılan yayınların sayılarında büyük bir artış gördük. Youtube, Twitch gibi iletişim araçlarının yanında anlık görüntü paylaşımları oldukça popüler hale geldi ve artık bütün içeriklere internet üzerinden ulaşır hale geldik.
Film sektöründe büyük kısmını internet üzerinden yürüten alanlar oluşmaya başladı ve dünyanın her noktasından belki de milyarlarca kişi bu içerikleri online ortamda izlemeye başladı.

Yetişkin eğlence sektörü için çok büyük paralar harcandı ve en büyük alanlardan biri haline geldi. İnsanlar yayınlara ulaşmak için yüklü miktarlarda paralar ödüyor, özel üyelikler satın alıyor ve zamanlarını bu sektöre harcıyorlar.
Alıştığımızın aksine artık insanlar izledikleri şeyler için para ödemeyecek. Bunun yerine ödeme alacaklar.

Yani şöyle düşünebiliriz; önceden televizyon reklamlarından kanal sahipleri para kazanırdı. Şu an ise kanal sahipleri yerine izleyiciler para kazanmaya başlayacak. İzlediğiniz her içerik için belirli bir miktar ödeme alacaksınız.
Çoğu kişi için hayal gibi geliyor olabilir. Sadece yetişkin eğlence sektörü olarak düşünmeyin, herhangi bir şey izlediğiniz için size para verecek olsalar neler düşünürdünüz?

Dünyanın en kötü dizisini ya da en kötü programlarını sabahtan akşama kadar izleyeceksiniz ve biz size bunun için para vereceğiz diyen bir firma olsa, milyonlarca kişi seçilebilmek için başvuru yapardı. Vice Endüstri Tokeni de bu potansiyeli iyi görmüş ve izleyicilere keyif alacakları bir içerik izleterek üzerine para vermeyi teklif ediyor. Daha doğrusu bu programları izleyerek para kazanabileceksiniz diyor.

Aslında standart televizyonculuk sektörünü düşünürsek kanallar yaptıkları yayınlar için milyonlarca lira para kazanıyorlar. Bu kazanılan paranın bir kısmı ile izleyicilerine bir ödül dağıtım sistemi getirebilselerdi şu anda birçok kişi televizyon bağımlılığına son sürat devam eder, podcastler, online yayınlar ya da internetten video izleme sektörü bu kadar gelişemeyebilirdi.

Vice Endüstri Token’i oldukça ilginç vaatlerde bulunuyor. 18 yaş üstüne uygun olan yayınları izleyerek para kazanacaksınız diyor. Bu fikir bazı kişiler için çılgınca geliyor olsa da whitepaper’ı incelediğimiz zaman yapmaya çalıştıkları işin zor ama yapılabilir olduğunu görüyoruz. Ayrıca proje ortaklarına baktığımız zaman sektörde isim yapmış çok büyük şirketler karşımıza çıkıyor.

____

Token Satışı

Şu anda yaklaşık 24 bin Ethereumluk bir satış gerçekleşti. ICO döneminin son bulmasına 18 günden fazla bir süre var. Yatırım yapmak için hiç gel kalmadınız, önünüzde uzun bir süre var fakat çok kişi bu proje ile ilgilendiği için hardcap yapma olasılığı olduğunu unutmamak gerek.

_____

Bounty Dağıtımı

Toplam toplanan paranın %1’i bounty dağıtımına ayrılmış. Dağıtım ise şu şekilde yapılacak:

İmza Kampanyası: 30%
Steem Kampanyası: 15%
Çeviri Kampanyası: 15%
Facebook Kampanyası: 10%
Twitter Kampanyası: 10%
Reddit Kampanyası: 10%
Medium Kampanyası: 5%
Telegram Kampanyası: 5%

_____

Vice Endüstri Token Projesinde Kimler Görev Alıyor?

Stuart Duncan
Kelly Holland
Bill Heilmann
Andrey Kostin
Mike Khoroshun
Eric Helsel   görev alıyor. Ekip çok kalabalık olmasa da çok ses getiren bir projeye imza attıkları kesin.

_____

Vice Endüstri Token’i sosyal medyada;

Twitterdan takip için: https://twitter.com/ViceToken
Telegram için: https://t.me/viceindustrytoken
Whitepaper için:   https://vicetoken.com/static/Vice_Industry_Token_Whitepaper.pdf
Bitcointalk için: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2675532.0
Medium için: https://medium.com/viceindustrytoken
Website için: https://vicetoken.com

 

https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1564092

0

Publication author

offline 1 year

meetdavis007

0
Comments: 0Publics: 22Registration: 13-03-2018
Authorization
*
*
Войти с помощью: 
Registration
*
*
*
Войти с помощью: 
Password generation